Euro
10.0452
0.73%
Dolar
8.5208
1.11%
Altın
480.93
-1.06%
Borsa
1.418
-0.42%
Bitcoin
404.250
0.33%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Sarı Yelekliler'in lideri plastik mermiyle gözünden oldu

  Sarı Yelekliler'in lideri plastik mermiyle gözünden oldu

  Fransız polisinin cumartesi günü kontrol altına almak istediği Sarı Yelekliler'in protestosunda, plastik mermi kullanıldı.
  • Haber Merkezi
  • 28.01.2019 - 10:54
  • Güncelleme : 28.01.2019 - 10:54

  Benzin fiyatlarına gelen zammı, hayat pahalılığını ve Fransız Cumhurbaşkanı'nın son zamanlarda aldığı kararları protesto etmek için başlayan Sarı Yelekliler'in gösterisi, 11'inci haftaya girdi.

  Sarı Yelekliler in lideri plastik mermiyle gözünden oldu #1

  FRANSIZ POLİSİ PLASTİK MERMİ KULLANDI

  Haftalardır durdurulamayan protestoların önüne geçmek isteyen Fransız polisi, bu protestoları durdurmak için plastik mermiye ve biber gazına bile başvurdu.

  Sarı Yelekliler grubunun liderlerinden Jerome Rodrigues önderliğinde sokaklara dökülen Fransızlar, hiç tahmin etmedikleri bir engellemeyle karşılaştı. Plastik mermi kullanan Fransız polisinin hedefinde ise Rodrigues kaldı. Gösteriler sırasında yaşanan arbede sırasında gözünden yara alan lider, hemen hastaneye kaldırıldı.

  Fransa'da Sarı Yelekliler yeniden sokakta İZLE

  SARI YELEKLİLER'İN LİDERİ BİR GÖZÜNÜ KAYBETTİ

  Fransız polisi, Rodrigues'i gözünden vurdu. Hastaneye kaldırılan liderin, bugün yapılan tetkiklerden sonra bir gözünü kaybettiği belirtildi.

  Sarı Yelekliler in lideri plastik mermiyle gözünden oldu #2

  FRANSIZ POLİSİ İDDİALARI REDDEDİYOR

  Fransız polisi ise bu iddiaları kesinlikle kabul etmiyor. Fransız polisi; liderin gözünün kaybetmesine plastik merminin neden olmadığı, Sarı Yelekliler liderinin yakınına düşen bir biber gazı kapsülünün yerden sekmesi sonucunda Rodrigues'in gözüne isabet ettiğini açıkladı ve tüm iddaları bir anda reddetti.

  Sarı Yelekliler in lideri plastik mermiyle gözünden oldu #3

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir