Petrol
99.59
2.25%
Euro
18.514
0.54%
Dolar
17.9446
0.42%
Altın
1.031
0.14%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
435.726
2.96%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Sarkozy: Pimi sökülmüş el bombası atacağım

  Fransız Le Figaro gazetesi, Sarkozy'nin Ermenistan gezisi öncesi verdiği demeci yazdı.
  • 08.10.2011 - 07:41
  Sarkozy: Pimi sökülmüş el bombası atacağım

  Sarkozy: Pimi sökülmüş el bombası atacağım #1

  Fransız Le Figaro gazetesi, Sarkozy’nin Ermenistan’ın başkenti Erivan’a giderken gazetecilere yaptığı açıklamalarda “Pimi sökülmüş bir el bombası atacağım” dediğini yazdı.

  DAHA İLERİ GİTMEMİZ LAZIM

  Gazete haberinde Tebriz’de bulunan Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin ‘Ermeni soykırım’ anıtı yakınında verdiği basın toplantısında da Türkiye’ye ‘soykırımı’ tanıması için sene sonuna kadar gün verdiğini yazdı. Nicolas Sarkozy, “Türkiye büyük bir ülke, tarihini tekrar gözden geçirerek ancak onur kazanır, eğer Türkiye bunu yapmazsa hiç şüphe yok ki daha ileri gitmemiz lazım. Toplu inkarcılık kişisel inkarcılıktan çok daha kötüdür. Türkiye’ye sene sonuna kadar zaman veriyorum yoksa Ermeni soykırımını inkara ceza kanunu geçireceğim” dedi.

  TÜRKİYE İNKARDAN VAZGEÇMELİDİR

  Nicolas Sarkozy’nin danışmanlarından birinin, “Artık Türkiye gerçekleri inkar etmekten vazgeçmelidir” demesi ise dikkat çekti. Fransa’da yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sarkozy’nin Ermeni sorununu kullanarak Fransa’da oy kullanan 500 bin civarında olduğu sanılan Ermeni nüfusundan da destek umduğu belirtiliyor.

  Sarkozy, Ermenistan ziyareti sırasında düzenlenen basın toplantısında da “Küçük Asya’da (Anadolu) yer aldığı için Türkiye, dünyada önemli bir role sahiptir ve Batı ile Doğu arasında bir köprüdür. Ancak bu rol AB’nin dışındadır. Fransa, bu ülkeyi AB’de görmüyor” diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir