Petrol
93.45
-4.79%
Euro
18.3414
-0.32%
Dolar
17.9613
0.16%
Altın
1.026
-1.22%
Borsa
2846
-0.64%
Bitcoin
435.709
-1.17%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C
  Sarkozy Türkiye üzerinden İngiltere'ye seslendi

  Sarkozy Türkiye üzerinden İngiltere'ye seslendi

  Sarkozy, seçilmesi halinde AB'den ayrılma kararı alan İngiltere'ye Birlik'te kalması için yeni bir anlaşma önereceğini söyledi.
  • Ajanslar
  • 28.09.2016 - 17:32

  Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylığını açıklayan Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy başkent Paris’te işadamları ile bir araya geldi. Fransa’da gelecek yıl gerçekleştirilecek seçimlerde cumhurbaşkanlığına seçilmesi halinde İngiltere’ye AB’de kalması için yeni bir teklif yapma vaadinde bulundu.

  "TÜRKİYE İLE AB ÜYELİĞİ GÖRÜŞMELERİ YAPTIĞIMIZ DÖNEMDE KABUL EDEMEM"

  "İngilizlere, ‘Birlik’ten çıktınız, ama masada artık yeni bir anlaşma ve sizin için yeniden oylama fırsatı var’ derim" ifadelerini kullanan Sarkozy şöyle devam etti:

  "Fakat bu sefer eski Avrupa değil, yeni Avrupa’da olacaksınız. Kalmak ister misiniz? Eğer cevabınız ‘Evet’ ise bu çok iyi olacak. Çünkü Türkiye ile AB üyeliği görüşmeleri yaptığımız dönemde Avrupa’nın en büyük ikinci ekonomisini kaybetmeyi kabul edemem."

  Sarkozy Türkiye üzerinden İngiltere ye seslendi #1

  "SARKOZY’NİN ANLAŞMASINDA TÜRKİYE İLE ÜYELİK GÖRÜŞMELERİNİN DURDURULMASI VAR"

  İngiltere’nin önde gelen ekonomi gazetesi Financial Times’a Sarkozy'nin sözünü ettiği bu anlaşma Schengen bölgesini yeniden düzenlemeyi, Avrupa Komisyonu’na belirli sınırlamalar getirmeyi, Euro Bölgesi’nde entegrasyonu ilerletmeyi ve Türkiye ile üyelik görüşmelerinin durdurulmasını öngörüyor.

  NİSAN 2017'DEKİ SEÇİMLERDE ADAY

  Fransa’da 2012 yılında yapılan seçimlerde cumhurbaşkanlığı koltuğunu François Hollande’a kaptıran Sarkozy, geçen ay Nisan 2017’de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını açıklamıştı. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir