Petrol
97.05
0.00%
Euro
18.3902
-0.13%
Dolar
17.8389
-0.17%
Altın
1.027
-0.19%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
428.887
2.09%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Sarkozy'e rest: Bebek mi euro krizi mi

  Sarkoz, Almanya'da doğum yapan eşinin yanına gidince sert eleştirilere maruz kaldı.
  • 23.10.2011 - 08:47
  Sarkozy'e rest: Bebek mi euro krizi mi

  Sarkozy e rest: Bebek mi euro krizi mi #1

  Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin, eşi Carla Bruni doğum yaparken yurt dışı geziye çıkması tartışma konusu oldu.

  EŞİNİN YANINA GİTTİ

  Amerikan Daily Beast haber sitesi, kadınlara böyle bir durumla karşılaşmaları halinde ne yapacaklarını ve konuyla ilgili yorumlarını sordu. Geçen çarşamba günü Sarkozy, kızı Giulia doğduğu sırada Almanya Başbakanı Angela Merkel ile euro bölgesindeki krizi konuşmak için Frankfurt kentindeydi. Doğumdan önce eşinin yanında olan Sarkozy, kızı doğduktan 3 saat sonra tekrar eşinin yattığı kliniğe gitse de eleştirilerden kurtulamadı.

  ONA EURO BÖLGESİNDEN BÜYÜK KRİZ YARATIRDIM

  Daily Beast’e konuşan Parisli bir avukat, “Ben doğum yaparken eşim yanımda olmasaydı ona euro bölgesinden daha büyük bir kriz yaratırdım” dedi. Annelik ve çocuk bakımı ile ilgili bir kitabın yazarı Jennifer Block da, “Ben olsam eşimi öldürürdüm” diye konuştu.

  OBAMA'YI ÖRNEK GÖSTERDİLER

  ABD Başkanı Barack Obama’nın kızlarının futbol maçlarını izlemek için toplantılarını iptal etmesi Sarkozy’e olumlu bir örnek olarak gösterilirken, bazıları da euro bölgesinin doğumdan daha önemli olduğunu düşünüyor. Gazeteci Helaine Olen, “Doğumla ilgili bu gibi takıntıları saçma buluyorum. Eğer Sarkozy eşini bırakamadığı için euro bölgesi kriziyle ilgilenmeseydi çok sinirlenirdim” diyor.

  SARKOZY SÜPER MODEL BİR EŞ

  Daily Beast’e konuşan bir başka Fransız da, “Fransa’da herkes Sarkozy ve Bruni’nin ilişkisinin amacını biliyor. Sarkozy süpermodel bir eş, Bruni de güç istiyordu. Bu yüzden aslında kimse Sarkozy’nin doğum sırasında eşinin yanında olmamasına şaşırmamalı” yorumunu yaptı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir