Euro
10.1187
0.01%
Dolar
8.6227
-0.05%
Altın
492.82
0.12%
Borsa
1.386
0%
Bitcoin
363.793
-2.89%
16ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 16 C

  Sarkozy'nin imajını yerle bir eden hareket

  Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin geçtiğimiz gün, kendisini destekleyen hakla bir araya gelmesi ilginç bir şekilde bitti.
  • 18.04.2012 - 08:36
  Sarkozy'nin imajını yerle bir eden hareket

  Sarkozy nin imajını yerle bir eden hareket #1

  Fransa'da Cumhurbaşkanlığı yarışı iyice kızıştı. Mevcut Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, sosyalistlerin adayı François Hollande ile karşı karşıya gelecek.

  MİTİNG SONRASI HAYAL KIRIKLIĞI

  Şimdilik Sarkozy, yapılan anketlerde sosyalist rakibinin birkaç puan gerisinde fakat arayı da kapatıyor. Avrupa'daki ekonomik krizin de bir miktar geride bırakılmasıyla birlikte rüzgarı arkasına alan Sarkozy, mitinglere de hız veriyor. Sarkozy son mitingini geçtiğimiz gün Paris'te gerçekleştirdi. Mitinge yaklaşık 100 bin kişi katılsa da, bu gövde gösterisi Sarkozy için bir anda büyük bir hayal kırıklığına dönüştü. Sarkozy miting alanından ayrılmaya çalışırken, kendisini destekleyen halkı selamlamaya ve onlarla tokalaşmaya başladı. Ve ne olduysa bu anda oldu. Sarkozy, tokalaştığı insanların saatini çalmasından korktuğu için kendini bir süre geri çektikten sonra, tek eliyle saatini çıkardı ve cebine attı.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ!..

  BRUNİ'NİN HEDİYESİ

  Sarkozy'nin halkın saatini çalmasından korkması Fransa'da günün konusu olurken, söz konusu saatin Sarkozy için maddi ve manevi önemi büyük. 2008 yılında eşi Carla Bruni'nin hediye ettiği saat Patek Philippe marka. Beyaz altından yapılan saatin fiyatı ise tam 55 bin euro...

  BAYROU'DA DA 11 YAŞINDA ÇOCUĞU TOKATLAMIŞTI

  Fransa bu tür olaylara çok da yabancı değil. 2002 yılında Başkanlık yarışı için sokak ortasında halkla konuşan François Bayrou, 11 yaşındaki bir çocuğun ceplerini karıştırdığını hissetmesi üzerine çocuğu tokatlamıştı. Fransız basını geçtiğimiz günlerde yayımladığı bir haberde aynı çocuğun bugün 21 yaşına geldiğini ve yankesicilik suçundan hüküm giydiğini yazdı. Fransız genç 4 ay hapis yatacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir