Euro
10.3663
0.96%
Dolar
8.5403
0.84%
Altın
510.91
0.53%
Borsa
1.454
0%
Bitcoin
341.484
3.61%
17ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 17 C

  Şeyh Salah'ın İsrail tarafından gözaltında tutulması

  İsrail'in hukuksuz olarak gözaltnıa tuttuğu Şeyh Salah için detek, israil'in tutumu için de kınama gösterileri düzenlendi.
  • AA
  • 06.09.2017 - 13:24
  Şeyh Salah'ın İsrail tarafından gözaltında tutulması

  İsrail tarafından gözaltında tutulan 1948 Filistin İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah'a destek amacıyla Gazze'de gösteri düzenlendi.

  Şeyh Salah ın İsrail tarafından gözaltında tutulması #1

  Şeyh Salah ın İsrail tarafından gözaltında tutulması #2

  GAZZE PROTESTOLARA SAHNE OLUYOR

  Geçtiğimiz auy gece saatlerinde evine baskın yapılarak tutuklanan Şey Raid Salah'a destek eylemleri yapılıyor. Gazze'de toplanan onlarca Filistinli, İsrail polisinin geçen ay gözaltına aldığı Şeyh Salah'a desteklerini ifade etti, İsrail'i protesto etti.Ellerinde "Salah'a özgürlük", "Hücre siyasetine hayır" yazılı pankartlar taşıyan eylemciler, İsrail'in ihlallerini protesto etti.

  Şeyh Salah ın İsrail tarafından gözaltında tutulması #3

  GÖZALTI SÜRESİ YENİDEN UZATILDI

  Bu arada İsrail mahkemesi, Şeyh Salah'ın yargılanma süreci boyunca gözaltında tutulmasına karar verdi.

  Şeyh Salah'ın avukatlarından Halid Zabarka, "Hayfa Sulh Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmada, mahkeme süreci devam ettiği sürece gözaltında tutulması kararı alındı. Bu da Şeyh Salah'ın aylar boyunca gözaltında kalabileceği anlamına geliyor." dedi.

  ZOR ŞARTLAR ALTINDA TUTULUYOR

  Filistin'de İşgalci İsrail tarafından tutuklanan ve zor şartlarda yaşatılan 1948 İslami Hareketi Lideri Raid Salah dha önce İsrail yönetiminin kendisine uyguladığı tutum hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Hapihanede hukuksuzca tutulan Salah, Cezaevinde lavaboda yaşadığını, tuvalette namaz kıldığını ve tuvalette uyumak zorunda bırakıldığını söylemişti.

  Şeyh Salah ın İsrail tarafından gözaltında tutulması #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir