Euro
10.142
0.02%
Dolar
8.6392
-0.09%
Altın
486.9
-0.23%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
409.635
-1.13%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Şili'de deprem sonrası tusunami oluştu

  Şili'nin sahil kenti Coquimbo'ya 4,5 metrelik tsunami dalgaları vurdu.
  • Ajanslar
  • 17.09.2015 - 08:39
  Şili'de deprem sonrası tusunami oluştu

  Güney Amerika ülkesi Şili açıklarında 8, 3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Ölü sayısı hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı. Depremin ardından Pasifik'te oluşan tsunami dalgası Şili sahilleri ulaştı. Kokimbo kentini 4,5 metrelik dalgaların vurduğu belirtilirken, önceden uyarılan halk panik içinde yüksek kesimlere akın etti.

  Şili de deprem sonrası tusunami oluştu #1

  Şili'de deprem sonrası tusunami oluştu VİDEO

  İNSANLAR SOKAKLARA DÖKÜLDÜ

  Amerikan Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS), depremin merkez üssünün başkent Santiago'nun yaklaşık 250 kilometre kuzeyinde, yerin 25 kilometre derinliğinde olduğunu bildirdi. Santiago'da insanlar sokaklara döküldü. Sarsıntı büyük paniğe yol açtı. Deprem, kıtanın diğer tarafındaki Arjantin'de, başkent Buenos Aires'te de güçlü bir şekilde hissedildi.

  Şili de deprem sonrası tusunami oluştu #2

  SOKAKLAR SUYLA KAPLANDI

  Depremin ardından Şili, Ekvador, Peru ve Hawai'yi tsunami dalgalarının vurabileceği uyarısı yapıldı. Fransız Polinezyası, Japonya, Yeni Zelanda, Fiji, Vanuatu, Solomon Adaları ve Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaleti için de uyarı yapıldı.

  Şili de deprem sonrası tusunami oluştu #3

  Şili hükümeti, halktan kıyı bölgelerini terk etmesini isterken, dört buçuk metre yüksekliğindeki tsunami dalgası da Şili kıyılarına ulaştı. Bölgeden gelen ilk görüntülerde, sokakların suyla kaplandığı görüldü.

  Şili de deprem sonrası tusunami oluştu #4

  Şili de deprem sonrası tusunami oluştu #5

  Şili de deprem sonrası tusunami oluştu #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir