Petrol
114.12
-0.11%
Euro
16.61
2.25%
Dolar
15.84
1.94%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2399
0.34%
Bitcoin
484.502
3.23%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  Sincar Dağı’nda düşen helikopterin görüntüleri yayınlandı İZLE

  IŞİD'den kaçarak Sincar Dağı'na saklanan Ezidilere yardım götürürken düşen M-17 tipi helikopterin kaza sonrası görüntüleri yayınlandı.
  • 14.08.2014 - 12:10
  Sincar Dağı’nda düşen helikopterin görüntüleri yayınlandı İZLE

  Sincar Dağı’nda düşen helikopterin görüntüleri yayınlandı İZLE #1

  Ezidilere yardım götürürken düşen ve pilotun hayatını kaybettiği kaza sonrası ilk görüntüler yayınlandı. Görüntülerde kaza sonrası bölgeye gelen Irak askerlerinin yaralılara ilk müdahaleyi gerçekleştirdiği görüldü. Görüntülerde ayrıca düşen helikopterin içinde sıkışan yolcuların kurtarılması için Iraklı askerlerin ve bölgedeki halkın büyük çaba sarf ettiği görüldü. Birçok yaralıya olay yerinde müdahale edilirken Ezidi milletvekili Vian Dakhil’e de olay yerinde ilk yardım yapıldı.

  Sincar Dağı’nda düşen helikopterin görüntüleri yayınlandı İZLE

  YARDIM GÖTÜRÜYORDU

  IŞİD’in geçtiğimiz hafta Irak’ın Sincar ve Zummar bölgelerini ele geçirmesi sonrası bölgede yaşayan Ezidilerden bazıları kuzey kentlerine kaçarken bazılarıysa Sincar Dağı’na saklanmıştı. Sincar Dağı’nda günlerce aç ve susuz kalan Ezidiler ABD ve Irak uçaklarının gönderdiği yardım konteynerleri sayesinde hayata tutunmayı başarmıştı. Sincar Dağı’nda mahsur kalan Ezidilere yardım götüren helikopterlerden biri olan M-17 tipi helikopter ise nedeni henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı 2 gün önce Sincar Dağı’na düşmüştü. Kazada 20 kişi yaralanırken yaralıların arasında geçtiğimiz günlerde Irak Parlamentosu’nda Ezidilere yardım edilmesi gerektiğini belirterek gözyaşlarına hakim olamayan Ezidi milletvekili Vian Dakhil de bulunuyordu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir