Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
323.051
-2.12%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Sisi: Halkın hayalleriyle oynamayacağım

  Mısır Savunma Bakanı Abdulfettah es-Sisi, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda yaptığı açıklamalarında halkın hayalleriyle oynamayacağını belirtti.
  • 06.02.2014 - 09:04
  Sisi: Halkın hayalleriyle oynamayacağım

  Sisi: Halkın hayalleriyle oynamayacağım #1

  Sisi'nin, Kuveyt'in Siyasiye gazetesine verdiği röportajda, "Bizler, hayaller ne kadar büyük olursa olsun, halkın taleplerini ve hayal ettiği geleceği onlara en kısa zamanda hazırlamak zorundayız. Halkın hayalleri ile oynamayacağım."  ifadeleri dikkat çekti.

  'HALKIN TALEPLERİNİ KARŞILIKSIZ BIRAKAMAZDIM'

  Sisi, cumhurbaşkanlığı seçimlerine adaylığı ile ilgili bir soruya,  "Halkın aday olmam ile ilgili taleplerini karşılıksız bırakamazdım. Özgür seçim ile halkın güvenini yenilemek için Mısır Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmaya karar verdim" yanıtını verdi.

  'MISIR GÜÇLÜ BİR ÜLKEDİR'

  Mısır'ın son yıllarda sancılı bir süreçten geçtiğini ifade eden Sisi, "Mısır güçlü bir ülkedir. Ağır sorumluluk gerektiren bu işi yaparken başarılı olmam için halkın bana yardımcı olması gerekiyor. Daha iyi bir gelecek için beraber çalışmamız gerekir" diyerek halktan kendisine verdikleri desteği arttırarak devam ettirmelerini istediğini belirtti.

  Mısır Savunma Bakanı Abdulfettah es-Sisi'nin açıklaması;

  'YENİ MISIR'I İNŞA EDECEĞİZ'

  "Hep beraber daha iyi bir gelecek için toprağa başarılı bir tohum ekmek istiyorum. Geçmiş yıllarda yaşanan olumsuzlukları ortadan kaldıracak, yeni Mısır'ı inşa edeceğiz. Mısırlıların hayalindeki başarılı lider olmaya çalışacağım. Mısırlıların hayalleriyle oynayıp, ülkenin menfaatlerini kişisel amaçları doğrultusunda kullananları gördük.

  'HALKIN HAYALLERİYLE OYNAMAYACAĞIM'

  Bizler, hayaller ne kadar büyük olursa olsun, halkın taleplerini ve hayal ettiği geleceği onlara en kısa zamanda hazırlamak zorundayız. Halkın hayalleri ile oynamayacağım. Mısır'ın kalkınması için 90 milyon nüfusu olan Mısırlıların hep beraber çalışması için halka çağrıda bulunacağım."

  TARİHİ NETLEŞMEYEN CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE ADAY

  Mısır'da Yüksek Askeri Konsey, Savunma Bakanı Abdulfettah es-Sisi'nin henüz tarihi netleşmeyen cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olması için yeşil ışık yakmıştı. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir