Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
564.641
-0.84%
15ºC
İstanbul
Yağmur 15 C

  Sisi'yi protesto eden gazeteci vatandaşlıktan atılabilir

  Darbeyle başa gelen Sisi'yi, Almanya'da protesto eden gazeteci Eladly, Mısır vatandaşlığının alınmasının söz konusu olduğunu söyledi.
  • AA
  • 06.06.2015 - 10:54
  Sisi'yi protesto eden gazeteci vatandaşlıktan atılabilir

  Sisi yi protesto eden gazeteci vatandaşlıktan atılabilir #1

  Mısır'da darbeyle başa gelen Cumhurbaşkanı Abdulfettah Es-Sisi'yi, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile düzenlediği basın toplantısında protesto eden gazeteci Fagr Eladly, Mısır vatandaşlığının alınmasının söz konusu olduğunu iddia etti.

  MISIR VATANDAŞLIĞI ALINMAK İSTENİYOR

  Eladly, yaptığı açıklamada, protestodan dolayı vatandaşlığının alınması için Mısır'da kendisinin mahkemeye verildiğini söyledi. "Mısır vatandaşlığımın alınmak istendiğini dün öğrendim" diyen Eladly, bunun beklenen bir durum olduğunu belirtti.

  Sisi yi protesto eden gazeteci vatandaşlıktan atılabilir #2

  "MISIR'I ELEŞTİRENLERE BÖYLE YAPILIYOR"

  Mısır'da eleştirel düşünmeye izin verilmediğini ifade eden Eladly, "Mısır'daki durumu eleştirenlere böyle yapılıyor. Bu orada kural. Hainlik olarak bakılıyor" değerlendirmesinde bulundu.

  Şu an buna karşı ne yapacağını bilmediğini, ayrıntıları Mısır'dan öğreneceğini dile getiren Eladly,  Mısır'da ne söyleyeceklerini ve orada nasıl bir karar verileceğini bekleyeceğini, avukatıyla da hukuki durumu değerlendireceğini kaydetti. Tıp öğrencisi olan Eladly, aynı zamanda "Rheinwelle" radyosunda çalışıyor.

  Sisi yi protesto eden gazeteci vatandaşlıktan atılabilir #3

  "O BİR KATİL" DİYEREK SLOGAN ATMIŞTI

  Sisi, Almanya'ya ziyareti kapsamında Başbakan Merkel ile görüşmüş ve ardından düzenlenen basın toplantısında Eladly tarafından protesto edilmişti.

  Merkel ve Sisi kürsüden ayrıldığı sırada soru yöneltmek isteyen gazeteci Eladly soru sormasına izin verilemeyince "O bir katil" diye slogan atmış ve "Rabia" işareti yapmıştı.

  Sisi yi protesto eden gazeteci vatandaşlıktan atılabilir #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir