Petrol
113.95
-0.19%
Euro
17.454
-0.60%
Dolar
16.2782
-0.43%
Altın
975.61
0.31%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
480.881
2.23%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C
  Siyahinin ölümünde ABD'yi karıştıracak ayrıntı

  Siyahinin ölümünde ABD'yi karıştıracak ayrıntı

  ABD'de geçen hafta bir polis tarafından öldürülen 18 yaşındaki siyahi genç Michael Brown'ın cesedinde yapılan otopside ikisi kafasında olmak üzere 6 kurşun izine rastlandı.
  • 18.08.2014 - 09:38

  abd

  Türkiye'deki bazı medya organları, Gezi olaylarında 24 saat canlı yayın yapan CNN'i yere göğe sığdıramıyordu. Ancak ABD polisinin silahla öldürdüğü eylemciyi Amerikalı medya gibi Türk medyası da haber yapmadı.

  ABD'de polis yine siyahi bir genci vurdu İZLE

  PROTESTOLAR DÜZENLENMİŞTİ

  Missouri eyaletinde Afro-Amerikalıların yoğun olarak yaşadığı Ferguson semtinde 9 Ağustos Cumartesi gecesi, adı daha sonra Darren Wilson olarak açıklanan beyaz bir polis tarafından siyahi genç Michael Brown'ın vurularak öldürülmesi üzerine ülke çapında protesto gösterileri düzenlenmiş, sosyal medyada ''Ellerim havada, beni vurma'', ''Adalet yoksa barış da yok'' gibi kampanyalar yapılmıştı. Obama da 18 yaşındaki gencin ölümüyle ilgili üzüntü duyduğunu açıklamıştı.

  Ferguson'da eylemci gruba özel timler müdahale etti İZLE

  GENCİN KAFASINDA KURŞUNLAR BULUNDU

  New York Times'ın haberine göre, özel olarak yaptırılan otopsinin ön raporuna göre silahsız genç, Ferguson semtinde 6 polis kurşunuyla hayatını kaybederken, kurşunlardan ikisinin gencin kafasına, diğerlerinin ise sağ koluna isabet ettiği açıklandı. Mermilerin tamamının kurbanın ön kısmına geldiği ve ilk belirlemelere göre yakından olmadığı kaydedildi.

  GECE BOYU ÇATIŞMALAR SÜRDÜ

  Brown'ın ölümünün ardından başlayan protesto gösterileri sürüyor. Missouri Valisi Jay Nixon'ın ilan ettiği sokağa çıkma yasağı ve olağanüstü hal ilanı da protestocuları durduramadı.

  POLİS MÜDAHALEDE BULUNDU

  Gece saatlerinde Brown'ın öldürüldüğü yer ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alan özel birlikler, protestocu gruba karşı zaman zaman göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullandı. Olayların çıktığı bölgeyi güvenlik çemberine alan polis, buraya halkın ve gazetecilerin girmesini engelledi. Bazı gazetecilerin gözaltına alındığı, daha sonra serbest bırakıldığı da belirtildi. Bu arada, sokakların tamamen kapatıldığı, evlerine gitmek isteyen vatandaşlar dahil bölgeye kimsenin alınmadığı gözlendi.

  BROWN'IN CESEDİNE FEDERAL OTOPSİ

  Öte yandan, ABD Adalet Bakanı Eric Holder, Brown'ın cesedinde federal otopsi yapılması talimatı verdi. Bakanlık Sözcüsü Brian Fellon, eyalet yetkililerinin yaptığı otopsiye ilaveten Holder'ın, Adalet Bakanlığı'na Brown'ın cesedinde federal adlı tıp uzmanlarınca da otopsi yapılması talimatı verdiğini bildirdi. Fallon, Holder'ın ilave otopsi talimatının nedeninin, bu olaydaki "olağanüstü koşullar" ve Brown'ın ailesinden bu yönde talep gelmesi olduğunu belirtti.

  OBAMA TATİLİNİ YARIDA KESTİ

  ABD Başkanı Barack Obama, tatilini iki günlüğüne yarıda keserek Washington'a döndü. Irak'taki gelişmelerle ilgili Ulusal Güvenlik Konseyi üyeleriyle bir araya gelecek. Obama'nın ayrıca, Ferguson'daki gelişmelere ilişkin Adalet Bakanı Eric Holder'la görüşeceği bildirildi.

  Siyahinin ölümünde ABD yi karıştıracak ayrıntı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir