Petrol
92.08
-3.18%
Euro
18.2328
-0.12%
Dolar
17.9298
-0.16%
Altın
1.024
-0.35%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
433.700
-0.12%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Starbucks'ı home ofis gibi kullananlara kötü haber

  Starbucks kahve zinciri, kafe 'home office' olarak kullanılıyor mantığı ile müşterilerine 'buraya kadar' diyecek
  • 10.10.2011 - 12:50
  Starbucks'ı home ofis gibi kullananlara kötü haber

  Starbucks ı home ofis gibi kullananlara kötü haber #1

  Ünlü kafe zincirinden yapılan açıklamada, New York’taki yoğun Starbucks şubelerindeki elektrik prizlerinin tamamının iptal edileceği duyuruldu.

  SABAHTAN AKŞAMA KADAR LAPTOPLA MASA İŞGAL EDİLİYORDU 

  Böylece, yoğun şubelerinde, sabahtan akşama kadar laptop’uyla masa işgal eden müşterilerinden kurtularak, kısa süreli kahve zevki yaşamak isteyenlere yer açılacağı hedefleniyor.

  Starbucks, geçen yıl tüm müşterilerine ücretsiz kablolu internet hizmeti sağlamaya başladıktan sonra ‘laptop aylakları’nın favori mekanlarından birine dönüşmüştü.

   STARBUCKS HAKLI MI? 

  "Hayır" diyor ZDNet’ten Zack Whittaker: Starbucks’ların artık iş olarak da ana fonksiyonlarından biri, tuhaf, yapışkan sandalyelerine rağmen, kahve içerken wireless internet keyfi sunmasıyla, okul kütüphanelerine alternatif oluşturması.  

  Müşterilerin hiçbir alışveriş yapamadan saatlerce masa işgal etmesi ne kadar yanlışsa, müşterilerin elektiriğini kesmek de kafe zinciri açısından yanlış bir yola girdiğinin göstergesi. 

  "Evet, bu karar kesinlikle adil" diye yazan The Stir yazarı Kim Conte:  Bu kararı almakta niye bu kadar geciktiler ki? Her ne kadar ben de sürekli laptopuyla Starbucks’ları dolaşan biri olsam da, karar çok mantıklı. Laptop aylakları, her kafenin büyük bölümünü gün boyunca işgal ediyor ve kafenin diğer müşterilerine çok az yer kalıyor. Eğer müşterilere terbiyeyi elektriğin kesilmesi öğretecekse, bırakın öyle olsun.

  "Kahve müşterisi bunu istiyor" diyor Starbucks sözcüsü Alan Hilowitz : Kahvelerini ve pastalarını satın alıyorlar ancak oturacak hiçbir yer yok. Bu yeni politika özellikle yoğun şubelerimizin işlerini artıracaktır. Müşterilerimizin çoğunu sevindirecektir. Kafemizi, ev ofis sanan çok az düşüncesiz müşterimizin canını sıkacaktır.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir