Petrol
111.16
1.06%
Euro
16.8693
0.41%
Dolar
15.7938
-0.50%
Altın
942.29
-0.03%
Borsa
2375
0.11%
Bitcoin
482.112
-0.57%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Stockholm'de bomba paniği tren seferlerini durdurdu

  İsveç’in Örebro kentinden Stockholm’e gitmekte olan yolcu treni dün gece personelin trende şüpheli bir paket bulmasıyla boşaltıldı.
  • Ajanslar
  • 25.03.2016 - 09:50
  Stockholm'de bomba paniği tren seferlerini durdurdu

  Polis basın sözcüsü Fredrik Kliman tren personelinden aldıkları ihbar üzerine treni Katrineholm yakınlarında durdurarak tahliye ettiklerini, ardından bomba uzmanlarının ayrıntılı arama yapmak üzere çağırıldığını söyledi. Fredrik Kliman trenin güvenli bir bölgeye çekilerek bomba araması yapılacağını belirtti.

  Stockholm de bomba paniği tren seferlerini durdurdu #1

  PANİK YAŞANDI

  Polisin tanıklarla yaptığı sorgulamadan sonra biri tanık iki kişinin detaylı ifadelerinin alınması için polis merkezine götürüldüğü öğrenildi. Sorgulamaya alınan ikinci kişinin hareket ve söylemleri ile tren yolcuları arasında endişe ve paniğe yol açan kişi olduğu belirtildi.

  BİNLERCE YOLCU BEKLEDİ

  Trenden tahliye edilen yolcuların otobüslerle Stockholm’e taşınması sırasında istasyon önünde unutulan bir başka kabin çantası yolcular arasında ikinci bir paniğin yaşanmasına neden oldu. Bölge kordon altına alınarak otobüsleri bekleyen tren yolcuları bölgeden uzaklaştırıldı. Paskalya tatilini başlaması ile yoğun bir yolcu trafiğinin yaşandığı demiryolu seferlerinin durdurulması ile sekiz tren seferinin ve binlerce yolcunun etkilendiği belirtildi. Durdurulan tren seferleri gece yarısından sonra tekrar başladı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir