Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
326.000
-0.46%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Suriye elçisi BM toplantısını bağırarak terk etti

  Suriye elçisi BM toplantısını terk ederken bağırdı: Ambargo yüzünden halk ilaç alamıyor!
  • 28.02.2012 - 15:47
  Suriye elçisi BM toplantısını bağırarak terk etti

  Suriye elçisi BM toplantısını bağırarak terk etti #1

  Cenevre'de düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi toplantısına Suriye heyetinin protestosu damga vurdu.

  Oturumu terk eden Suriye'nin BM Daimi Temsilcisi Faysal Habbaz Hamvi, salondan ayrılmadan önce yaptığı konuşmada, ülkesine uygulanan yaptırımları eleştirdi.

  UYGULADIĞINIZ AMBARGO YÜZÜNDEN HALK İLAÇ ALAMIYOR

  Hamvi, Konsey'in Suriye ile ilgili acil oturumundaki konuşmasında, "Bazı ülkelerin Suriye halkına uyguladığı adaletsiz ve tek taraflı yaptırımlar, halkın ilaç, yakıt ve elektrik gibi ihtiyaçlara erişememesine neden oluyor. Ayrıca bunları satın almak için gerçekleştirilecek banka işlemlerine de sekte vuruyor" dedi.

  Foto galeri için tıklayın...

  Katar, Avrupa Birliği ve ABD'nin isteği üzerine gerçekleştirilen toplantıda, Hamvi, "Suriye'nin dostu oldukları iddia edilen ülkelerin Suriye halkına acilen yapabilecekleri en basit yardım, mezhepçiliği kışkırtmayı kesmek, silah ve finansman sağlayarak Suriye halkını birbirine düşürmekten vazgeçmektir" diye konuştu.

  Toplantıda, Türkiye, Katar, Kuveyt ve Suudi Arabistan'ın, Suriye rejimini, insan hakları ihlallerine derhal son vermeye ve BM ile yardım kuruluşlarının serbestçe ülkeye girişlerine izin vermeye çağıran bir karar tasarısı sunduğu bildirildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir