Dolar
7.6825
0.3173%
Euro
8.9317
0.275%
Altın
1859.39
-0.1267%
Borsa
1124.17
0%
G. Altın
461.491
0.6538%
Bitcoin
83422.95
1.4024%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Suriye ordusu BM komutanına saldırdı

  Suriye ordusu BM komutanına saldırdı

  Ban Ki-mun, Birleşmiş Milletler Gözlemci Komutanı General Babacar Gaye'yi taşıyan konvoya ateş açtıklarını duyurdu.
  • 30.07.2012 - 22:53

  Suriye ordusu BM komutanına saldırdı #1

  (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Suriye askerlerinin BM Gözlemci Komutanı General Babacar Gaye'yi taşıyan konvoya ateş açtıklarını duyurdu. NEW YORK Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Suriye'deki taraflara şiddet olaylarına son verme çağrısını yineledi.

  SÖZÜNÜZÜ TUTUN

  Ban, BM Barış Operasyonu Şefi Herve Ladsous'un, Suriye'ye giderek temaslarda bulunduğunu, hükümete ağır silah kullanmaması ve silahlı saldırıları sona erdirmek için verdiği sözü tutması çağrısında bulunduğunu söyledi. Suriye Hükümeti yetkililerinin sözlerini tutacaklarını söylediğini belirten Ban, ''Hala eyleme geçmelerini bekliyoruz'' dedi.

  KOMŞU ÜLKELERİ TEHDİT EDİYOR

  Hükümetin savaş uçakları ve helikopterlerle sivillerin yoğun olarak yaşadığı yerlere saldırı düzenlediğini ifade eden Ban, muhalif grupların da saldırılarına hız verdiğini söyledi. Ban, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye'deki iç savaşın komşu ülkeleri de tehdit ettiği uyarısında bulundu.

  BM KOMUTANINA ATEŞ AÇILDI

  Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Suriye askerlerinin Birleşmiş Milletler Gözlemci Komutanı General Babacar Gaye'yi taşıyan konvoya ateş açtıklarını duyurdu. BM Genel Sekreteri Ban, General Gaye'nin de içinde bulunduğu konvoya Suriye rejimine ait bir tank tarafından ateş açıldığını ancak General Gaye ve beraberindekilerin şans eseri bu saldırıdan yara almadan kurtulduğunu açıkladığı konuşmasında, ''Bugüne kadar Suriye devleti güçleri BM'ye ait bir düzine aracı imha etti'' diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir