Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
490.392
-1.21%
11ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 11 C

  Suriye'de kimyasal silah izine rastlandı

  Suriye'den çıkarılan toprak örneklerinde kimyasal silah izine rastlandığı iddia edildi.
  • 14.04.2013 - 06:36
  Suriye'de kimyasal silah izine rastlandı

  Suriye de kimyasal silah izine rastlandı #1

  İNGİLİZ ASKERLERİNDEN GİZLİ OPERASYON

  Londra merkezli The Times of London adlı gazetenin ulaştığı verilere göre, toprak örnekleri İngiliz askerlerinin yürüttüğü gizli bir operasyonla ülke dışına çıkarılıp İngiltere Savunma Bakanlığı'nın laboratuarlarında incelendi. Gazeteye konuşan bir yetkili, kimyasal silahın hangi tarafça kullanıldığının belli olmadığını söyledi.

  SURİYE'DE 15 BİN ÇOCUK ÖLDÜ

  Kimyasal silah kullanımını kontrol etmek için girişim başlatan Birleşmiş Milletler, önceki gün yayınladığı bir raporda 2 yıldır ülkedeki iç savaş yüzünden ölen en az 70 bin kişinin 15 bininin çocuk olduğunu açıkladı. Ayrıca Rusya da Esad rejimine karşı BM Genel Kurulu'nda hazırlanan öneri niteliğindeki tasarıyı da veto edeceğini belirtti.

  "İTALYAN GAZETECİLER TÜRKİYE'DE" İDDİASI

  Suriye'nin kuzeyinde geçen hafta kaçırılan 4 İtalyan gazetecinin dün serbest bırakıldığı bildirildi. İtalyan Devlet Televizyonu RAI muhabiri Amadeo Ricucci, serbest çalışan foto muhabiri Elio Colavolpe, kameraman Andrea Viganli ve hem İtalyan hem Suriye vatandaşı muhabir Susan Dabbous'un durumlarının iyi olduğu belirtildi. İtalyan haber ajansı ANSA, gazetecilerin Türkiye'de olduklarını ileri sürdü.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir