Euro
10.0603
0.01%
Dolar
8.5257
0%
Altın
480.55
-1.13%
Borsa
1.418
-0.42%
Bitcoin
402.214
-0.38%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Suriyeli çocuğun tedavisi için para gerekiyor

  Suriye’de yaşanan savaşta evlerine bomba düşmesi sonucu vücudunda ciddi yanıklar oluşan minik Evin’in tedavisi için 15 bin TL gerekiyor.
  • CHA
  • 25.08.2015 - 10:42
  Suriyeli çocuğun tedavisi için para gerekiyor

  Suriye’de yaşanan ve 3 yıldır devam eden savaşın izleri, minik Evin’in yüzünde kendini daha da derinden hissettiriyor. Yaşanan savaş sırasında Kamışlo’daki bir evin bahçesine düşen bomba, 5 yaşındaki Evin’in vücudunda ciddi yanıkların oluşmasına neden oldu.

  Suriyeli çocuğun tedavisi için para gerekiyor #1

  BABA 15 BİN TL'Yİ BULAMADI

  Savaşta evlerini kaybeden ve küçük kızlarının vücudunda yanıklar oluşan 9 kişilik Hacı İbrahim ailesi, yaşadıkları acı olaydan sonra sınırı geçerek Türkiye’ye giriş yapıp Batman’a yerleşti. Küçük kızlarını Gaziantep, Ankara ve Malatya’daki hastanelere götüren baba Rezan Hacı İbrahim, tedavi için istenen 15 bin TL’yi karşılayamadığı için kızı Evin’i tedavi ettiremedi.

  7 çocuğu ve eşi ile birlikte Batman’a gelen baba Rezan Hacı İbrahim, kapı kapı dolaşarak kızının tedavi masrafları için hayırseverlerden yardım istiyor.

  Suriyeli çocuğun tedavisi için para gerekiyor #2

  SAVAŞIN ETKİSİNİ ÜZERİMİZDEN ATAMADIK

  Evine düşen bombadan dolayı kızının yüzünde ciddi yanıklar oluştuğunu ve savaşın etkisini üzerinden atamadıklarını anlatan baba Rezan Hacı İbrahim “Bundan 1 yıl önce Suriye’de yaşanan savaşta evimize bomba düştü. Bombada küçük çocuğum evin bahçesinde oynarken vücuduna isabet etti. Çocuğumun yüzünde yanıklar oluştu. Aynaya dahi bakamıyor, kendisinden korkuyor. Kardeşleri de olaydan çok etkilendi. Çocuğum, olaydan sonra içine kapanık hale gelmeye başladı. Onun için endişeleniyorum. Başka şehirlerde hastanelere götürdüm ama parasızlıktan dolayı çocuğumu tedavi etmediler. Ameliyat olması gerekiyor. 15 bin TL masraf istendi. Allah rızası için yardım edin” ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir