Euro
10.1481
0.33%
Dolar
8.6625
0.12%
Altın
491.92
0%
Borsa
1.41
0.15%
Bitcoin
382.815
3.90%
15ºC
İstanbul
Yağmur 15 C

  Suriyeli muhalifler: Ölü sayısı 21'e yükseldi

  Suriye'de cuma namazı sonrası yönetim karşıtı gösterilerde güvenlik güçlerinin 21 kişiyi öldürdüğü söylendi.
  • 27.04.2012 - 23:54
  Suriyeli muhalifler: Ölü sayısı 21'e yükseldi

  Suriyeli muhalifler: Ölü sayısı 21 e yükseldi #1

  Muhalif yerel kaynaklar, başkent Şam'ın banliyölerinde çıkan gösterilerde ve düzenlenen operasyonlarda güvenlik güçlerinin açtığı ateşte 6 kişinin yaşamını yitirdiğini, onlarca kişinin yaralandığını ve güvenlik güçlerinin bazı bölgelerde rastgele tutuklamalar gerçekleştirdiğini belirtti.

  Ülkenin iç kesimlerinde yer alan ve uzun süredir operasyonların düzenlendiği Humus kentinde 6 kişinin öldüğünü ifade eden kaynaklar, İdlib'te 3, Hama ve Halep'te ikişer, Dera ve Deyr Ez Zor kentinde de birer kişinin güvenlik güçlerinin ateş açması sonucu öldüğünü bildirdi.

  RASTGELE ATEŞ

  Humus'un Bab Amr semtinde meydana gelen şiddetli patlamanın ardında Karabis semtinde yoğun silah seslerinin duyulduğunu aktaran muhalifler, Humus'un Telbise, Bab Hudu, Huseyr ve Karabis semtlerinde kontrol noktalarından yerleşim birimlerine rastgele ateş açıldığını duyurdu.

  Muhalifler, Halep'in Besatin Al Kasr semtinde yönetim karşıtı gösterilere göz yaşartıcı gazla müdahale eden güvenlik güçlerinin Halep'in Etrab ilçesine ağır silahlarla rastgele ateş açtığını ve kentte yaralılarının olduğunu belirtti.

  Öte yandan, Suriye resmi televizyonu El Ahbariye, Şam'ın Zahir, Kabun, Adavi ve Sanayi semtlerinde meydana gelen patlamalarda, güvenlik güçleri ile sivillerin yaralandığını, Midan'daki intihar saldırısında ise ölü sayısının 11'e, yaralı sayısının 28'e ulaştığını duyurdu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir