Euro
9.7392
0.37%
Dolar
8.1773
0.28%
Altın
457.81
0.11%
Borsa
1.393
-1.65%
Bitcoin
490.126
-0.22%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C

  Suudi Arabistan Mübarek'e kucak açtı

  Mısır'ın darbecilerine yardım elini uzatan Suudi Arabistan, Arap Baharı'nın devrik liderlerine kucak açmayı sürdürüyor.
  • 24.08.2013 - 10:30
  Suudi Arabistan Mübarek'e kucak açtı

  Suudi Arabistan Mübarek e kucak açtı #1

  Cuntanın bütün suçlardan aklayıp, tahliye ettiği Hüsnü Mübarek'in ev hapsine alınacağı bekleniyordu ancak onun da Suudi Arabistan'a gideceği ortaya çıktı.

  Darbecilerin özgür bıraktığı Mısır'ın eski diktatörünün yeni vatanı belli oldu.

  TÜM DEVRİK LİDERLERE KUCAK AÇIYOR

  Türkiye gazetesinin haberine göre; Arap Baharında ilk devrilen lider olan Tunus'un eski devlet başkanı Zeynel Abidin bin Ali'yi ve Yemen'in eski lideri Ali Abdullah Salih'i ağırlayan Suudi Arabistan'ın, şimdi de Mısır'ın eski diktatörü Hüsnü Mübarek'e kapılarını açacağı iddia ediliyor.

  MÜBAREK'İ KURTARMA PLANI

  Mısır'daki son yaşananların 85 yaşındaki Mübarek'i kurtarma operasyonu olduğunu belirten diplomatik kaynaklar, "Tora cezaevinden ev hapsine geçmesi beklenen Mübarek, ardından Suudi Arabistan'a kaçacak. Böylece hesap vermekten kurtulacak" dedi.

  Mısır'ın seçilmiş ilk lideri Muhammed Mursi'yi görevden alan askeri darbe yönetimine daha önce 5 milyar dolarlık yardım yapan Suudi Arabistan Kralı Abdullah, darbe karşıtlarına yönelik katliamla uluslararası toplum tarafından sertçe eleştirilen orduya açık destek vermişti. Suudi yönetimi dün de tıbbi ve insani yardım malzemeler taşıyan 4 askeri uçağını Kahire'ye gönderdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir