Petrol
105.3
-7.22%
Euro
17.395
-0.81%
Dolar
16.9864
0.95%
Altın
965.74
-1.23%
Borsa
2371
0.00%
Bitcoin
331.822
-0.73%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Suudi Arabistan'a balistik füze saldırısı

  Yemen topraklarından Suudi Arabistan'a atılan balistik füze, ülkenin savunma sistemleri tarafından imha edildi.
  • Ajanslar
  • 26.11.2016 - 22:18
  Suudi Arabistan'a balistik füze saldırısı

  Suudi Arabistan a balistik füze saldırısı #1

  Yemen topraklarından Suudi Arabistan'ın Hamis Muşeytkentine yönelik balistik füze saldırısı düzenlendiği bildirildi.Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon güçleri komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinde Yemen topraklarından Hamis Muşeyt kentine yönelik balistik füze saldırısı yapıldığı belirtildi.

  Balistik füzenin Suudi Arabistan hava savunma sistemi tarafından havada imha edildiği kaydedilen açıklamada, olayda herhangi bir kaybın yaşanmadığı ifade edildi.

  RAMPALAR İMHA EDİLDİ

  Açıklamada, füze saldırısı sonrası Yemen'deki füze rampalarının imha edildiği bildirildi. Yemen'de meşru yönetime darbe yapan ve Eylül 2014'ten beri başta başkent Sana olmak üzere bazı bölgeleri kontrolü altında tutan Husilere, Mart2015'ten bu yana Yemen hükümetinin talebi doğrultusunda Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon ülkeleri saldırılar düzenliyor.

  İRAN DESTEKLİ HUSİLER SALDIRIYOR

  Ülkede halen başkent Sana ve diğer bazı kentleri kontrolünde bulunduran ve İran tarafından desteklendiği iddia edilen Husiler, Suudi Arabistan'ın Yemen sınırındaki Necran ve Cazan kentlerine katyuşa füzeleri, diğer şehirlere ise balistik füzelerle sık sık saldırıyor.

  Söz konusu saldırıların çoğunlukla hava savunma sistemleri tarafından engellenmesine rağmen, sınır kentleri Necran ve Cazan'a yönelik katyuşa saldırılarında mal ve can kayıpları yaşanıyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir