Euro
15.2654
-0.04%
Dolar
13.4590
-0.09%
Altın
793.4280
-0.02%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
488.679
0.07%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Syriza'dan Demirtaş'a davet

  Atina'da iktidar partisi Syriza'nın 2. olağan kongresi başlıyor. Kongrede HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da bir konuşma yapacak.
  • Ajanslar
  • 13.10.2016 - 17:16
  Syriza'dan Demirtaş'a davet

  Syriza dan Demirtaş a davet #1

  Perşembe günü (bugün) 19.30'da Atina'nın Tae Kwon Do sahasında Yunan hükümetinin ana ortağı Syriza Partisi'nin 2. olağan kongresi başlıyor.

  DEMİRTAŞ KONUŞMA YAPACAK

  Pazar gününe kadar sürecek olan kongrenin açılışını Başbakan Aleksis Çipras yapacak. Kongrede bir konuşma da HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş yapacak.

  3 YILLIK SÜRECİ DEĞERLENDİRECEK

  Konuşmasında, ülkenin krizden çıkması için hükümetin tasarladığı planlar, şimdiye kadar yapılan adımlar ve Syriza'nın geleceği konularına değinmesi, ayrıca 3 sene önce gerçekleştirilen ilk kongreden bugüne kadar parti içinde yaşanan değişikliklerin bir dökümünü yapması bekleniyor.

  GEÇ SAATLERE KADAR ÇALIŞTILAR

  Çarşamba akşamı Maksimu Konağı'nda kongrenin düzenlenmesi ve ele alınacak konular, Aleksis Çipras'ın önderliğinde parti milletvekilleri ve parti üyeleri tarafından geç saatlere kadar teker teker gözden geçirildi. Kongrede alınacak kararların hükümetin istikametini büyük ölçüde belirleyeceğine inanıldığından ilgiyle bekleniyor.

  YABANCI LİDERLER SÖZ ALACAK

  Syriza merkez kurulu sekreteri Panos Rigas ve parti başkanı Aleksis Çipras'ın açılış konuşmalarından sonra Avrupa Solu Partisi Başkanı Pierre Laurent, Kıbris'ın AKEL Lideri Andros Kiprianu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş konuşmalarıyla kongreyi selamlayacaklar.


  Görüş Bildir