Euro
9.4906
0.46%
Dolar
7.7996
0.36%
Altın
461.98
0.36%
Borsa
1.329
-0.16%
Bitcoin
151.214
-0.39%
10ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 10 C

  Talabani'yi komaya sokan olayın perde arkası

  Celal Talabani'nin beyin kanamasına yol açan olayın perde arkasında gizli bir ses kaydı var..
  • 25.12.2012 - 12:20
  Talabani'yi komaya sokan olayın perde arkası

  Talabani yi komaya sokan olayın perde arkası #1

  Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin beyin kanamasına yol açan olayın perde arkasında Başbakan Nuri El Maliki'ye ait bir ses kasetinin olduğu ileri sürüldü.

  Irak'ta yayın yapan Bas gazetesinin haberine göre Başbakan Maliki , bu ayın 17'sinde Süleymaniye'den Bağdat'a dönen Celal Talabani 'yi ofisinde ziyarete gitti. Görüşmede, Bağdat ile Erbil'deki Bölgesel Kürt Yönetimi arasında yaşanan Kerkük, petrol ve tartışmalı bölgeler gibi sorunların yanısıra Sünniler ile yükselen gerilim de konuşuldu.

  GİZLİ SES KAYDI

  Yeni Şafak'ta yer alan haberde, Erbil ve Bağdat arasındaki sorunların gündeme gelmesinden sonra Maliki konuyu Talabani'nin müsteşarı ve Al Mada isimli gazetenin başyazarı Fahri Kerim'in elindeki ses kasetine getirdi. Köşesinde gizli ses kaydının bir bölümünü yayımlayan Kerim, kasette Maliki'nin Talabani'ye Sünnileri şikayet ederek "Musul'daki Sünniler işbirlikçi ve komplocu. Vatansever değiller. Bu ayrılıkçıları Kürdistan bölgesine katmalısın" dediğini aktarıyor.

  İKİLİ ARASINDA ŞİDDETLİ SÖZ DÜELLOSU

  Habere göre Maliki, Talabani'den Kerim'in köşesinde dile getirdiği bu iddiaları yalanlamasını istedi. Ancak Talabani, bu talebi reddedince iki isim arasında şiddetli bir söz düellosu başladı. Bir noktadan sonra Talabani oturduğu yerde fenalaştı ve hemen hastaneye kaldırıldı. Haberde Maliki'nin Talabani'nin ofisinden çıktıktan sonra polislerin kısa süre sonra Kerim'in evine baskın düzenlediği de kaydedildi.

  "MALİKİ'NİN SES KAYITLARI YANIMDA"

  Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin müsteşarı Fahri Kerim, 18 Aralık'ta Bağdat'da düzenlediği basın toplantısında, "Polisler benden devletin evini boşaltmamı istedi. Maliki'nin ses kayıtları yanımda. Eğer gerekirse dağıtırım" dedi.

  Suudi Arabistan'dan yayın yapan İlaf sitesi de Maliki'ye ait ses kasetinin olduğunu doğrulayarak, Talabani'nin "Fahri Kerim'in yanında ses kaydı var. Eğer ona bir şey olursa kasedi yayımlayacak" dediğini aktardı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir