Euro
15.5109
-0.44%
Dolar
13.7211
-0.55%
Altın
787.44
-0.23%
Borsa
1.927
0%
Bitcoin
722.420
-0.28%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Telefon için canlarından oldular

  Çin'de tuvalete düşen 300 dolarlık telefonu almak için ardı ardına kanalizasyona inen iki kişi öldü, üç kişi hastanelik oldu.
  • 22.09.2014 - 03:33
  Telefon için canlarından oldular

  Telefon için canlarından oldular #1

  Çin'in Şinyang bölgesinde tuvalete düşen 300 dolarlık telefon, faciaya neden oldu. South China Morning Post gazetesinin haberine göre, annesinin yeni aldığı telefonu tuvalete düşürmesi üzerine kanalizasyona bağlı bir kuyudan aşağı inen adam, nefes almakta zorlanarak bayıldı.

  Oğlundan ses gelmemesi üzerine paniğe kapılan annesi de kanalizasyon kuyusuna indi, ancak o da bilincini kaybetti.

  Karısıyla oğlunun kaybolduğunu fark eden baba komşulardan yardım istedi.

  Ancak çevre sakinleri olay yerine ulaşana kadar o da kuyuya indi.

  KUYUYA İNEN 6 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

  Görgü tanıkları, komşulardan bazılarının da bayılanları kurtarmak amacıyla kuyuya indiğini, fakat kimsenin geri dönmediğini anlattı.

  Olay yerine ulaşan kurtarma ekipleri ip yardımıyla kuyuya inerek 6 kişiyi dışarı çıkardı Uzun süre aşağıda kalan anne ve oğlunun götürüldükleri hastanede hayatını kaybettiği açıklandı.

  Anne-oğulun boğularak öldüğünü belirten görevliler, bir yaşında çocuğu bulunan bir kadınla komşusunun da yoğun bakımda olduğunu kaydetti.

  AMBULANS YETİŞTİREMEDİ

  Kuyuya inen mahallelilerden biri olay anını "Koku çok kuvvetliydi. İndikten sonra hiçbir şey göremeden baygınlık geçirdim" diye aktardı. Olayın tanıkları anneoğulun kuyudan çıkarıldığında yaşadıklarını, ancak ambulansın hastaneye bir saatten daha uzun sürede ulaşması sebebiyle kurtarılamadığını iddia etti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir