Euro
9.497
0.53%
Dolar
7.8093
0.48%
Altın
462.52
0.48%
Borsa
1.334
0.24%
Bitcoin
151.300
0.10%
10ºC
İstanbul
Güneşli 10 C
  TİKA'dan Kızılderililer'e içme suyu yardımı

  TİKA'dan Kızılderililer'e içme suyu yardımı

  Tarih boyunca topraklarından sürülen Kızılderililer yaşam savaşı verdikleri Arizona'da içme suyuna kavuşacak.
  • 08.10.2013 - 17:20

  TİKA dan Kızılderililer e içme suyu yardımı #1

  Çalışmalar hakkında bilgi veren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Tarihimizde ilk defa ABD'nin belli bir yerindeki halka yardım eli uzatan bir Türkiye oldu. Bununla da iftihar ediyoruz" dedi.

  "ABD'Lİ YETKİLİLERLE ANLAŞMA SAĞLANDI"

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) marifetiyle, ekonomik, sosyal ve kültürel olarak geri kalmış ülkelerin yanı sıra gelişmiş ülkelerde de yardımlar yaptıklarını anlatan Bozdağ, bu kapsamda, ABD'de (Arizona) yaşayan yerlilere içme suyu sağlanması konusunda ABD'li yetkililerle anlaştıklarını söyledi.

  MARSHALL'DAN KIZILDERİLİLER'E YARDIMA

  Bozdağ, "Bugüne kadar Marshall yardımı alan, IMF, Dünya Bankası yardımlarından istifade eden Türkiye, tarihinde ilk defa dünyanın en gelişmiş ülkelerinin başında gelen ABD'de, yerlilerin yaşadığı yerlerde yardım marifetiyle proje hayata geçirecektir. Bu da tarihimiz açısından önemli bir örnek, geldiğimiz noktayı göstermesi bakımından çok önemli bir adımdır. Tarihimide ilk defa ABD'nin belli bir yerindeki halka yardım eli uzatan bir Türkiye oldu. Bununla da iftihar ediyoruz" dedi.

  TİKA'nın dünyanın her noktasında zor durumda olan insanlara el uzattığı biliniyor. Kurum, bu yüzden Türkiye'nin dünyadaki eli olarak tanımlanıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir