Petrol
110.28
-0.57%
Euro
17.0151
-0.12%
Dolar
15.9357
0.06%
Altın
949.87
0.11%
Borsa
2381
0.36%
Bitcoin
471.965
-2.70%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C

  TİKA'dan Tunus'a yardım eli

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Tunus’ta gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.
  • 06.08.2014 - 02:55
  TİKA'dan Tunus'a yardım eli

  tika-tunus

  Bu kapsamda TİKA tarafından Tunus’un köylerinde yaşayan yoksul ve kalabalık ailelere 250 adet yöresel Tabuna ekmeği pişirme fırını ve ilk kullanım mamülleri desteğinden bulunuldu.

  Tunus’un az gelişmiş kırsal bölgelerinde yaşayan kalabalık ailelerin günlük ekmek ihtiyaçlarını daha düşük maaliyetle ve yerinde temin etmeleri amacıyla yerel derneklerle işbirliği içinde gerçekleştirdiği birinci "Yöresel Tabuna Ekmeği Pişirme Fırını" ve "İlk Kullanım Mamülleri Hibe Projesi"ne yoğun ilgi gösterildi. 

  TİKA tarafından temin edilen 250 fırın ve ilk kullanım mamüllerinin teslim töreni, proje ortağı belde dernekleri temsilcilerinin  katılımıyla gerçekleştirildi. 

  Törende konuşan proje ortağı AMAL Derneği Başkanı Nasreddin Bahreni, TİKA’nın katkılarıyla daha önce gerçekleştirilen Tabuna fırınları projesinin yararlanıcı aileler tarafından takdirle karşılandığını söyledi.

  Günlük ekmek temini noktasında güçlük çeken kalabalık ve ihtiyaç sahibi ailelerden çok sayıda talep geldiğini belirten Bahreni, özellikle geçim sıkıntısı çeken ailelere yönelik sosyal sorumluluk projelerine destekleri için TİKA’ya teşekkür etti.

  TİKA Tunus Koordinatörü Musa Gürbüz ise TİKA olarak farklı sektörlerde kalkınma yardımları yaptıklarını, bunun yanısıra sosyal sorumluluk projelerini de ihmal etmedikleri vurguladı.  

  Tunus’ta 2012'de idari ve sivil altyapıların desteklenmesi ile başlayan TİKA projeleri, sosyal, kültürel ve eğitsel altyapıların desteklenmesi, üretim sektörlerini geliştirmeye yönelik teknik donanım desteği ve kapasite artırım projeleri, emniyet, turizm, sağlık ve tarım alanları başta olmak üzere mesleki eğitim ve teknik işbirliği programları ile çeşitlenerek devam ediyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir