Trump 11 Eylül'ü ti'ye almış

234234

11 Eylül saldırılarının 16. yıl dönümü Washington ve New York'da düzenlenen anma törenleri ile tamamlandı. Bayrakların yarıya indiği ve matem havası esti. Trump'In duygu dolu bir konuşma gerçekleştirdiği törenlerden sonra, Trump'ın 11 Eylül 2001 tarihinde yağtığı gaf yeniden ortaya çıktı.

Trump 11 Eylül'ü ti'ye almış

"BİNAM EN YÜKSEĞİ OLDU"

Saldırılardan hemen sonra televizyon yayınları canlı yayınlara dönmüş, herkes uzmanlardan ve olayı yaşayanlaradn bir yorum gelmesini bekliyordu. Tam o anda Ünlü bir TCV kanalı canlı yayına şuanki ABD Başkanı, o zamanın emlak milyarderi olan Donald Trump'ı bağladı.

Trump 11 Eylül'ü ti'ye almış VİDEO

Trump 11 Eylül'ü ti'ye almış

Sunucu Trump'a geçmiş olsun dileklerini iletirken, "Wall Street finansal bölgesinde binası olanlardan birisiniz siz de. Sizin binanızda herhangi bir hasar var mı? Orada neler oldu?" sorusuna Trump skandal bir cevap vermişti.

Donald Trump, "Bu muhteşem telefon için teşekkürler. Benim binam Manhattan'da bulunan Dünya Ticaret Merkezi'nden sonra en büyük bina. Dünya Ticaret Merkezi'ne gerçekleştirilen saldırı sonrasında artık en yüksek bina olarak bulunuyor." sözlerini söyleyerek tarihi bir gafın altına imzasını atmıştı.

Trump 11 Eylül'ü ti'ye almış

TRUMP'IN 11 EYLÜL'E BAKIŞ AÇISI

Trump'ın 11 Eylül konusundaki hassasiyeti seçim döneminde de oldukça dile gelmişti. Hemen hemen her konuşmasında 11 Eylül saldırılarına değinen Trump 11 Eylül manasına gelen ve ABD'lilerin kullandığı 9/11 (nine-eleven) tabirini 7/11 (seven-eleven) olarak kullanmıştı.

Trump 11 Eylül'ü ti'ye almış

11 Eylül'ün yıldönümünün ardından bu videonun tekrar gündeme gelmesi Trump'a olan tepkileri artırıyor.