Euro
15.4779
-0.38%
Dolar
13.6983
-0.15%
Altın
785.36
-0.15%
Borsa
1.91
0%
Bitcoin
716.583
-1.18%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C
  Trump, basın toplantısını terk etti

  Trump, basın toplantısını terk etti

  Çinli muhabirin koronavirüs testi sorusuna sinirlenen ABD Başkanı Donald Trump, gerginliğin artması üzerine kürsüden ayrıldı.
  • AA & Ensonhaber
  • 12.05.2020 - 09:24
  • Güncelleme : 12.05.2020 - 09:24

  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Beyaz Saray'ın bahçesinde koronavirüs salgınına ilişkin düzenlediği basın toplantısında gerginlik yaşandı.

  Çin'in aşı çalışmalarına ilişkin verileri hackleme yoluyla çalmaya çalıştığı iddialarına değinen Trump, "Çin'den memnun değilim, virüsü, çıktığı yerde durdurmalılardı.

  Şimdi bana hacklenmeden bahsediyorsunuz. Ortada yeni bir şey mi var?" diye sordu.

  "ÇİN, YILLARCA ABD'DEN YARARLANDI"

  Trump, Çin'in ABD ile kendi çıkarları için bir anlaşma yapma konusunda müzakere peşinde olduğu iddialarına ilişkin ise, "Çin, yıllarca Amerika'dan yararlandı. Beyaz Saray'da benden önce oturanlar da buna izin verdi, ama ben vermem." açıklamasında bulundu.

  Trump, basın toplantısını terk etti VİDEO

  Trump, basın toplantısını terk etti #1

  ÇİNLİ MUHABİRİN TEST SORUSU TRUMP'I KIZDIRDI

  Çinli CBS News muhabiri Weijia Jiang, Donald Trump'a, "ABD'nin tüm dünyada en çok test yapan ülke olduğunu söylüyorsunuz ve bununla övünüyorsunuz. Bu neden önemli?

  Her gün Amerikalılar hala hayatlarını kaybediyorsa ve her geçen gün daha fazla vaka görüyorsak, bu neden sizin için küresel bir rekabet?" sorusunu yöneltti.

  Trump, basın toplantısını terk etti #2

  "BU SORUYU BANA DEĞİL, ÇİN'E SORUN"

  Soruya tepki gösteren ABD Başkanı, dünyanın her yerinde can kayıplarının olduğunu belirterek, "Belki de bu soruyu Çin'e sormalısınız, bana sormayın. Bu soruyu Çin'e sorun. Onlara sorduğunuzda, size sıra dışı bir yanıt verebilirler." şeklinde karşılık verdi.

  Trump, basın toplantısını terk etti #3

  TRUMP, KÜRSÜYÜ TERK ETTİ

  Çinli muhabirin sorusunu çirkin olarak nitelendiren Trump, daha sonra tartışmanın büyümesi üzerine toplantıyı yarıda keserek, kürsüden ayrıldı.

  Trump, basın toplantısını terk etti #4

  Trump, basın toplantısını terk etti #5

  Trump, basın toplantısını terk etti #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir