Dolar
7.7946
-0.0769%
Euro
9.1167
0.1383%
Altın
1884.41
0.1637%
Borsa
1129.27
0.7224%
G. Altın
474.646
0.5062%
Bitcoin
83875.93
-1.0805%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Trump, Lübnan'daki patlamayla ilgili yorumunu değiştirdi

  Donald Trump, Beyrut Limanı'nda meydana gelen patalamanın ardından yaptığı açıklamaya ters düşen bir başka açıklama yaptı.
  • AA & Ensonhaber
  • 06.08.2020 - 03:17
  Trump, Lübnan'daki patlamayla ilgili yorumunu değiştirdi

  ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, dün Beyrut'taki patlama hakkında yaptığı "bu korkunç bir saldırı" yorumuna ilişkin açıklamada bulundu.

  Patlamanın "korkunç" olduğunu vurgulayan Trump, "(Lübnanlılar) Bunun daha ne olduğunu bilmiyorlar, kimse bilmiyor. Şu anda incelemeler sürüyor. Olayda bazı bomba parçaları şeyler etrafa saçılmış, bu belki bir kazaydı belki de bir saldırıydı.

  Şu anda kimsenin bir şey söyleyebileceğini sanmam. Konuya bakıyoruz. Bazıları bunun saldırı olduğunu düşünüyor, bazıları düşünmüyor." dedi.

  Trump, patlama nedeniyle birçok kişinin yaşamını yitirdiğini, birçok kişinin de ağır yaralandığını vurgulayarak, "Lübnan'ın yanında duruyoruz. Biliyorsunuz bu ülke ile çok iyi ilişkimiz var. Ancak, Lübnan, birçok kargaşanın, birçok sorunun etkisi altında." değerlendirmesinde bulundu.

  Trump, Lübnan daki patlamayla ilgili yorumunu değiştirdi #1

  TRUMP PATLAMAYI "KORKUNÇ SALDIRI" OLARAK NİTELENDİRMİŞTİ

  ABD Başkanı Donald Trump, dün Beyaz Saray'daki basın toplantısında ilk olarak Lübnan'daki patlamaya değinerek, "ABD olarak Lübnan halkına en derin taziyelerimizi sunuyoruz. Beyrut'taki patlamada birçok insanın yaşamını yitirdiği, birçok kişinin de yaralandığı bildiriliyor." ifadesini kullanmıştı.

  Lübnan ile yakın ilişkileri olduğunun altını çizen Trump, "Biz yardım için burada olacağız. Bu, korkunç bir saldırı gibi görünüyor." demişti.

  Donald Trump, bir gazetecinin olayı neden "saldırı" olarak nitelendirdiğini sorması üzerine, "Generallerimizin bazıları ile görüştüm. Bunun bir saldırı olduğunu düşünüyor gibilerdi. Bu, bir tür üretim patlaması falan değildi." yanıtını vermişti.

  Trump, Lübnan daki patlamayla ilgili yorumunu değiştirdi #2

  ESPER'İN AÇIKLAMASI TRUMP İLE ÇELİŞMİŞTİ

  Öte yandan ABD Savunma Bakanı Mark Esper,  yaptığı açıklamada, patlamaya ilişkin, "Birçok kişi bunun bir kaza olduğuna inanıyor." ifadesini kullanmıştı.

  Trump, Lübnan daki patlamayla ilgili yorumunu değiştirdi #3

  Trump, Lübnan daki patlamayla ilgili yorumunu değiştirdi #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir