Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6456
0.08%
Dolar
18.6384
0.02%
Altın
1.076
-0.02%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
324.261
1.06%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Trump: Öğretmenleri silahlandıralım

  ABD Başkanı Trump, öğretmenlerin eğitildikten sonra üzerinde saklı olarak silah taşımasını önerdi.
  • AA
  • 22.02.2018 - 07:24
  Trump: Öğretmenleri silahlandıralım

  ABD Başkanı Donald Trump, Florida'daki lise saldırısından kurtulan öğrenciler ve aileleri ile Beyaz Saray'da bir araya geldi.

  "SİLAHLI ÖĞRETMENİNİZ OLSAYDI..."

  Öğrencilerin saldırı günü yaşadıklarını ve bazı ebeveynlerini dinledikten sonra konuşan Trump, "Eğer silah kullanmayı bilen bir öğretmeniniz olsaydı saldırıyı çok daha hızlı durdurabilirdi." dedi.

  Trump: Öğretmenleri silahlandıralım GALERİ

  Trump: Öğretmenleri silahlandıralım #1

  Lisede bazı öğretmenlerin saldırı sırasında kaçışmak durumunda kaldığını hatırlatan Trump, okulda kimi görevlilerin en azından silah taşıma durumu olsa bu davranışın yerine saldırganı durdurmayı deneyebileceğini dile getirdi.

  Polisin Florida'daki lise saldırısının başlamasından 8 dakika sonra olay yerine geldiğini belirten Trump, okullardaki eğitim görevlilerinin yüzde 20'sine silah taşıma yetkisi verilmesi konusunu değerlendireceklerini bildirdi.

  Trump: Öğretmenleri silahlandıralım #2

  ÖĞRETMENLERE SAKLI SİLAH TAŞIMA YETKİSİ

  "Gizli taşıma" olarak nitelendirdiği bu uygulamanın silahlara çok aşina kişiler için geçerli olacağını anlatan Trump, "Öğretmenler üzerlerinde saklı olarak silah taşıyacaklar. Özel eğitimden geçirilecekler ve manyaklar için artık silahsız alan kalmamış olacak." diye konuştu.

  Trump: Öğretmenleri silahlandıralım #3

  FLORİDA'DAKİ KATLİAM

  Florida eyaletine bağlı Broward kentinde 19 yaşındaki Nikolaus Cruz'un Stoneman Douglas Lisesine düzenlediği silahlı saldırıda 17 kişi ölmüştü.

  Amerikan basınında yer alan haberlerde Cruz'un, "Florida Cumhuriyeti" adlı beyaz ırkçı bir gruba üye olduğu ve Müslümanlar ile siyahilerden "nefret ettiği" belirtilmişti.

  Trump: Öğretmenleri silahlandıralım #4

  Sosyal medyadaki paylaşımlarında "profesyonel bir silahlı okul saldırganı olma" arzusunu ifade ettiği ortaya çıkan Cruz'un, daha önce iki kez "saldırı düzenleyeceği" yönünde tehdit mesajları paylaştığı aktarılmıştı.

  Saldırganın AR-15 tarzı yarı otomatik silah kullandığı ve silahı yasal olarak temin ettiği de kaydedilmişti.

  Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ise failin "öldürme arzusu", silah satın aldığı ve bir saldırı planlayabileceği yönünde geçen ay gelen istihbaratın ajanlarca soruşturulmadığını açıklamıştı.

  Trump: Öğretmenleri silahlandıralım #5


  Görüş Bildir