Euro
15.4161
-0.08%
Dolar
13.5303
0.08%
Altın
789.7670
0.01%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
582.116
-0.38%
1ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 1 C

  Trump: Oy pusulaları kedi ve köpeklere gidiyor

  Başkan Donald Trump, ülkede "posta yoluyla" yapılan seçimler için gönderilen oy pusulalarının "ölülere, kedilere ve köpeklere" de gittiğini öne sürdü.
  • AA
  • 13.08.2020 - 03:36
  • Güncelleme : 13.08.2020 - 03:36
  Trump: Oy pusulaları kedi ve köpeklere gidiyor

  ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'daki günlük basın toplantısında, Demokratlar'ın, koronavirüs salgını nedeniyle 3 Kasım'daki seçimlerin posta yoluyla yapılması talebini eleştirdi.

  Rusya, İran ve Çin gibi ülkelerin ABD seçimlerine müdahale edeceği iddialarına işaret eden Trump, "Seçimlerdeki asıl problem Çin, İran ya da Rusya olmayacak, asıl sıkıntı Demokratlar olacak." değerlendirmesinde bulundu.

  Demokratlar ve Beyaz Saray'ın, koronavirüs teşvik paketi konusunda anlaşamadığını vurgulayan Trump, "Demokratlar, posta yoluyla oylama için 3,5 milyar dolar para istiyor. Uzaktan oylama ülkemiz tarihindeki en büyük hile olur." ifadesini kullandı.

  Trump, Demokratların istedikleri parayı alamayacaklarını, posta ofisi için istenen 25 milyar doları da vermeyeceklerini kaydetti.

  Trump: Oy pusulaları kedi ve köpeklere gidiyor #1

  "KEDİ VE KÖPEKLERE GİDİYOR"

  Posta yoluyla gönderilen oy pusulalarının güvenli olmadığını belirten Trump"Birçok oy pusulası ölü insanlara gönderiliyor. Hatta bence bazı pusulalar da kedi ve köpeklere gidiyor." diye konuştu.

  Koronavirüsün genç insanlarda daha az ölümcül olduğuna dikkati çeken Trump"65 yaş altında bir yılda kalp hastalıklarından ölen Amerikalı sayısının, koronavirüsten ölenlerin 5 kat daha fazlası olduğunu öğrendik." dedi.

  Trump: Oy pusulaları kedi ve köpeklere gidiyor #2

  "HANGİ POLİS BİDEN'E OY VERMEK İSTER Kİ"

  Öte yandan Trump, Demokratlar'ın başkan adayı Joe Biden'ın kendisine yardımcı olarak Kamala Harris'i seçmesine şaşırdığını, Harris'in geçmişte Biden'ı sert bir şekilde eleştirdiğini söyledi.

  Trump, hem Biden hem de Harris'in polis teşkilatlarına verilen fonların kesilmesini istediğini belirterek, "Hangi polis Biden'e oy vermek ister ki?" ifadesini kullandı.

  Trump: Oy pusulaları kedi ve köpeklere gidiyor #3


  Görüş Bildir