Petrol
113.3
-0.18%
Euro
17.5883
0.29%
Dolar
16.8313
0.03%
Altın
979.94
0.22%
Borsa
2406
0.00%
Bitcoin
342.045
5.90%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Trump: Polis şiddetinden beyazlar da ölüyor

  ABD Başkanı Trump, ülkedeki siyahilerin polis şiddetiyle ölmesi ile ilgili bir soruya, "Beyazlar da polis şiddetiyle ölüyor. Bu ne korkunç bir soru. Hatta siyahilerden çok beyaz insanlar ölüyor." dedi
  • AA
  • 15.07.2020 - 07:03
  Trump: Polis şiddetinden beyazlar da ölüyor

  Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, CBS televizyonuna verdiği röportajda, ülkede 25 Mayıs'ta siyahi George Floyd'un ölümünün ardından alevlenen siyahilere yönelik polis şiddeti, Çin ile ilişkiler ve koronavirüs salgını konusunda değerlendirmelerde bulundu.

  Floyd'un polis şiddetiyle ölümünü "korkunç" olarak nitelendiren Trump, muhabirin "Peki neden hala bu ülkede siyahiler, polis şiddetiyle ölüyor?" sorusu üzerine sert çıktı.

  Trump: Polis şiddetinden beyazlar da ölüyor #1

  "SİYAHİLERDEN ÇOK BEYAZ İNSANLAR ÖLÜYOR"

  Trump, "Beyazlar da polis şiddetiyle ölüyor. Bu ne korkunç bir soru. Hatta siyahilerden çok beyaz insanlar ölüyor." ifadesini kullandı.

  Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçen okulların sonbahar döneminde yeniden açılması gerektiğinin altını çizen Trump, "Sonbahar döneminde yüz yüze eğitime dönmek için tereddüt eden okullar büyük bir hata yapıyor." diye konuştu.

  Trump, okulların kapalı kalmasının virüsten daha çok zararlı olduğunu savunarak, "Çocuklar ve veliler travmadan dolayı ölmeye başladı. Anneler bir anda evlerinde oturup çocuklarına bakmak zorunda kaldılar ve çalışamıyorlar." dedi.

  Trump: Polis şiddetinden beyazlar da ölüyor #2

  ÇİN İLE KONUŞMAYA SICAK BAKMIYOR

  Çin ile ikinci faz ticaret anlaşması konusunda görüşüp görüşmeyeceğine yönelik bir soruya Trump, "Şu anda Çin ile görüşmeye çok istekli değilim. Birinci faz ticaret anlaşmasının daha mürekkebi kurumadan bizi veba (koronavirüs) ile vurdular." şeklinde yanıt verdi.

  Trump, röportajın ardından Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada da "Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile görüşme planım yok." ifadesini kullandı.

  Trump: Polis şiddetinden beyazlar da ölüyor #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir