Euro
15.5484
0.26%
Dolar
13.7317
0.5%
Altın
784.21
0.66%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
782.993
1.28%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C

  Trump, polis şiddetiyle ölen Floyd'un ailesiyle görüştü

  ABD Başkanı Donald Trump, Minnesota'da polis şiddeti sonucu yaşamını kaybeden siyahi Amerikalı George Floyd'un ailesi ile telefonda görüştüğünü söyledi.
  • AA
  • 30.05.2020 - 04:08
  Trump, polis şiddetiyle ölen Floyd'un ailesiyle görüştü

  Beyaz Saray'da ülkedeki ekonomik normalleşme sürecine ilişkin düzenlenen yuvarlak masa toplantısında gündemi değerlendiren ABD Başkanı Donald Trump, Floyd'un Minnesota'da polis şiddeti sonucu yaşamını yitirmesiyle ilgili sözleriyle başlayarak, "Milletimiz, Floyd'un ailesine en derin taziyelerini sunuyor ve acıyı paylaşıyor." ifadesini kullandı.

  Adalet Bakanlığına Floyd'un ölümüne ilişkin soruşturmayı hızlandırma talimatı verdiğinin altını çizen Trump, "Bu yerel bir durum olabilir ama biz bunu federal bir seviyeye de getiriyoruz. Olanlar korkunç, göreceğimizi gördük." diye konuştu.

  Trump, polis şiddetiyle ölen Floyd un ailesiyle görüştü #1

  "YAĞMALAR, BARIŞÇI PROTESTOLARI BASTIRMAMALI"

  Trump, Floyd'un ölümüne yönelik düzenlenen protestolara ilişkin, "Gösterilerin barışçıl olması çok önemli. Bu gösterilerin hukuk dışı bir anarşi ve kaos halini almasını istemiyorum. Yağmalar, barışçıl protestocuların sesini bastırmamalı." değerlendirmesinde bulundu.

  Floyd'a yapılanlara ilişkin, "asla yaşanmamalıydı" ifadesini kullanan Trump, "Floyd'un ailesi ile konuştum, muhteşem insanlar. Umuyorum her şey olması gerektiği gibi ilerler, onların acısını anlıyorum. Floyd'un ailesi adaleti, Minnesota halkı da güvenli bir şekilde yaşamayı hak ediyor." dedi.

  Trump, polis şiddetiyle ölen Floyd un ailesiyle görüştü #2

  KORKUNÇ BİR TABLOYDU

  Trump, "Floyd'u öldüren polis hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna, "Gördüklerim hiç hoşuma gitmedi, korkunç bir tabloydu. Ailesinin açısından da çok zor bir durum. Ailesine baktığımızda, George'a neler yapıldığını göreceksiniz. George, büyük bir acı içindeydi ve nefes alamıyordu. İzleyen herkes bunu görür." yanıtını verdi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir