Dolar
8.0936
0.1261%
Euro
9.5754
0.2428%
Altın
1908.21
0.3185%
Borsa
1144.45
0%
G. Altın
496.483
0.4127%
Bitcoin
106664.38
0.6318%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  Trump'a Uluslararası Göçmenler Günü'nde protesto

  New Yorklular, Uluslarası Göçmenler Günü'nde, seçim süresince göçmen karşıtı söylemleriyle öne çıkan Donald Trump'ı protesto etti.
  • AA
  • 19.12.2016 - 06:13
  Trump'a Uluslararası Göçmenler Günü'nde protesto

  Trump a Uluslararası Göçmenler Günü nde protesto #1

  18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü dolayısıyla Birleşmiş Milletler'in (BM) karşısındaki Dag Hammarskjold Park'ta toplanan New Yorklular, buradan Trump Tower'in bulunduğu 5. Cadde'ye protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

  SLOGANLAR ATTILAR

  Ellerinde, "Bizim New York, Göçmen New York", "New York Düşmanlığı Reddediyor", "İnsanlık Adına Faşist Amerika'yı Kabul Etmiyoruz", "Aileleri Birlikte Tutalım", "Göçmen New York'u Korumaya Söz Verdim", "Göçmen New York'un Yanındayım" pankartları taşıyan protestocular, "Adalet istiyoruz. Ne Zaman? Şimdi!", "Kimin Sokağı, Bizim Sokağımız" ve "Halk Birleşirse Hiçbir Zaman Yenilmez" şeklinde sloganlar attı.

  DEMOKRAT PARTİLİLERDEN DESTEK

  New York Göçmenlik Koalisyonu tarafından "New York Göçmeni İçin Yürüyüş" adıyla gerçekleştirilen ve Uluslararası Hizmet Çalışanları Sendikası, Demokrat Partili politikacı ve toplum liderlerinin de destek verdiği gösteriye katılanlar arasında, New York Meclis Başkanı Melissa Mark-Viverito ve Demokrat Parti'den Kongre Üyesi Nydia Velazquez de yer aldı.

  "GÖÇMENLER TEHDİT ALTINDA"

  New York Meclis Başkanı Mark-Viverito, burada yaptığı konuşmada, "Yapmak istediklerine karşı olmak için sokaklara çıkacağız. Bu sadece bir başlangıç." dedi. Mark-Viverito, göçmenlerin endişeli olduklarını belirterek, "Gelecek Trump yönetimi tarafından tehdit altında olduklarını hissediyorlar." diye konuştu.
  Porto Riko asıllı Kongre Üyesi Velazquez da konuşmasında "Göçmenler aleyhine yanlış tasarlanmış yasalara karşı mücadele edeceğiz." ifadesini kullandı.

  Trump, CBS televizyonunun 60 Dakika adlı programında yaptığı açıklamada, suç kaydı bulunan yasa dışı göçmenleri sınır dış edeceğini bildirmişti.
  BM Genel Kurulunda 2000 yılında kabul edilen bir kararla 18 Aralık, "Uluslararası Göçmenler Günü" ilan edilmişti.

  Görüş Bildir