Euro
10.1484
-0.12%
Dolar
8.6522
-0.14%
Altın
493.74
0.44%
Borsa
1.388
-0.29%
Bitcoin
370.310
-3.75%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C

  Trump'ın çocukluğunu geçirdiği ev mültecilere kiralandı

  ABD Başkanı Donald Trump'ın New York'ta çocukluğunu geçirdiği ev mültecilere kiralandı.
  • AA
  • 18.09.2017 - 13:18
  Trump'ın çocukluğunu geçirdiği ev mültecilere kiralandı

  Uluslararası yoksullukla mücadele örgütü Oxfam Amerika'nın insani yardımdan sorumlu Direktörü Shannon Scribner, "Trump ve diğer dünya liderlerine mültecilere sahip çıkmaları için daha fazla şey yapmaları gerektiğini anlatan güçlü bir mesaj göndermek istedik." dedi.

  Trump ın çocukluğunu geçirdiği ev mültecilere kiralandı #1

  "TRUMP'A BU ODADA UYUDUĞUNDA NASIL HİSSETTİĞİNİ HATIRLAMASINI TAVSİYE EDERDİM"

  Oxfam'ın cumartesi günü kalmak için eve davet ettiği 4 mülteci yaşadıklarını gazetecilerle paylaştı. Eşi ve üç çocuğuyla 2012 yılında ABD'ye gelen 41 yaşındaki Suriyeli mülteci Ghassan al-Chahada, "Suriye'deki çatışma başlamadan önce Amerika'ya gelme hayalimiz vardı. Bizim için bu hayal gerçek oldu." dedi.

  Trump ın çocukluğunu geçirdiği ev mültecilere kiralandı #2

  Trump yönetiminin, Suriye ve nüfusunun çoğunluğu Müslüman diğer 5 ülkenin vatandaşlarına getirdiği seyahat yasağının ardından hayatının değiştiğini söyleyen Chahada, sözlerini, "Yeşil kartımı alacağıma ve ülkemi ziyaret edebileceğime dair umutlarım vardı ancak Trump seçildiğinden beri bu ülkeden ayrılmaya cesaret edemiyorum. Trump'a bu odada uyuduğunda nasıl hissettiğini hatırlamasını tavsiye ederdim. Çocukluğundaki gibi kalsaydı, merhameti ve saflığı kaybetmeseydi, onun harika bir insan olduğunu söylerdim." ifadeleriyle sürdürdü.

  Trump ın çocukluğunu geçirdiği ev mültecilere kiralandı #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir