Euro
15.4583
0.81%
Dolar
13.5864
1.11%
Altın
793.8610
0.99%
Borsa
2,054.52
-1.50%
Bitcoin
570.385
-1.47%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C
  Trump'ın eski danışmanından Rusya iddiası itirafı

  Trump'ın eski danışmanından Rusya iddiası itirafı

  ABD Başkanı Trump'ın seçim kampanyası döneminde danışmanlığını yapan Papadopoulos, FBI'a yalan söylediğini kabul etti.
  • AA
  • 30.10.2017 - 23:53

  Rusya soruşturması kapsamında adı geçen ABD Başkanı Trump'ın kampanya dönemindeki danışmanlarından George Papadopoulos'la ilgili federal yetkililer yazılı bir açıklama yaptı.

  Trump ın eski danışmanından Rusya iddiası itirafı #1

  TRUMP'IN ESKİ DANIŞMANI, RUSYA İLİŞKİSİNİ KABUL ETTİ

  Açıklamada, Papadopoulos'un, 2016 yılının Mart ayında Trump'ın kampanyası ile üst düzey bazı Rus yetkililer arasında ayarlamaya çalıştığı temaslar konusunda FBI'a yalan söylediğini kabul ettiği belirtildi. İlgili federal konsey, Trump'ın eski danışmanının, suçunu 5 Ekim'de kabul ettiğini açıkladı.

  Trump ın eski danışmanından Rusya iddiası itirafı #2George Papadopoulos, Trump'ın seçim kampanyasında-Mart 2016

  Rusya soruşturmasını yürüten özel yetkili savcı Robert Mueller tarafından daha önce sorgulanan ve FBI'ın ilişkilerini incelediği Papadopoulos'un, "söz konusu temasların yeri, zamanlaması ve içeriği" konularında FBI ajanlarını yanılttığı kaydedildi.

  Papadopoulos, Trump'ın seçim kampanya ekibine katıldığında uluslararası enerji avukatı olarak çalışıyordu.

  Trump ın eski danışmanından Rusya iddiası itirafı #3

  MANAFORT VE GATES SUÇLAMALARI REDDETTİ

  Diğer yandan haklarındaki suçlamalar ışığında sabah saatlerinde FBI'ın başkent Washington'daki ofisine giderek federal yetkililere teslim olan Manafort ve Gates'in, çıkarıldıkları mahkemede suçlamaları kabul etmedikleri belirtildi.

  Trump ın eski danışmanından Rusya iddiası itirafı #4Rick Gates

  Ayrıca mahkemede federal savcıların, Manafort'un 10 milyon dolar ödemesi ve 2 Kasım'daki duruşmaya kadar ev hapsinde kalması talebinde bulundukları ifade edildi.

  Trump ın eski danışmanından Rusya iddiası itirafı #5Paul Manafort

  Manafort'un, ABD'ye karşı komplo kurmak, para aklamak, kendisini yabancı ajan olarak kayıt ettirmemek ve vergiyle ilgili konularda eksik bildirim yapmak gibi 12 ayrı suçlamadan dolayı hakim karşısına çıkacağı bildirilmişti.

  TRUMP'TAN İDDİALARA YALANLAMA

  Konuyla ilgili olarak Twitter'dan açıklama yapan Trump, "Özür dilerim ama bu (Manafort'a itham edilen suçlar), Paul Manafort Trump kampanyasına katılmadan yıllar önceydi. Neden sahtekar Hillary ve Demokratlara odaklanılmıyor? Ayrıca (Rusya ile Trump kampanyası arasında) Hiçbir gizli işbirliği yok!" ifadelerini kullanmıştı.

  Trump ın eski danışmanından Rusya iddiası itirafı #6


  Görüş Bildir