Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.445
0.23%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  Trump’ın yardımcısı kadın gazeteciyi darp etti

  Trump'ın seçim kampanyasının koordinatörü Corey Lewandowski, kadın bir gazeteciyi darp etmekten suçlu bulundu.
  • Ajanslar
  • 30.03.2016 - 16:09
  Trump’ın yardımcısı kadın gazeteciyi darp etti

  ABD’de Cumhuriyetçi başkan aday adayı Donald Trump’ın seçim kampanyasının koordinatörü Corey Lewandowski, Trump’a soru sormak isteyen bir kadın gazeteciyi tartaklamak ve darp etmekten suçlu bulundu.

  Trump’ın yardımcısı kadın gazeteciyi darp etti #1

  SALDIRI ANI YAYINLANDI

  Polis, Lewandowski’nin 8 Mart’ta Florida’daki bir etkinlikte, eski Breitbart muhabiri Michelle Fields’in soru sormak istediği sırada kolundan tutup darp ettiğini ve Fields’in kolunda morluklar oluşmasına neden olduğunu öne sürüyor. Trump’ın kampanyasını yürüten organizasyon, “bireye kasten dokunmak, rızası dışında bireye yaklaşmakla” suçlanan Lewandowski’nin iddiaları reddettiğini ve temyize gideceğini söyledi. Lewandowski’yi gözaltına alan Florida polisi, saldırı anını gösteren bir video da yayınladı.

  Trump’ın yardımcısı kadın gazeteciyi darp etti VİDEO

  Trump’ın yardımcısı kadın gazeteciyi darp etti #2

  4 MAYIS'TA HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

  Emniyet raporuna göre kampanya yöneticisi, polise ifade vermeye kendi rızasıyla gitti. Polis, de mahkeme tarihinde duruşma salonunda olması yönünde tebligat verdiği Lewandowski’yi serbest bıraktı. Trump’ın yardımcısı 4 Mayıs’ta hakim karşısına çıkacak. Mahkemede suçlu bulunması durumunda Trump’ın yardımcısı, bir yıla kadar hapis veya 1000 dolar para cezasıyla karşı karşıya kalacak.

  Trump’ın yardımcısı kadın gazeteciyi darp etti #3

  TRUMP SAVUNDU

  Polisin yayınladığı güvenlik kayıtlarında Lewandowski, Trump’la konuşmak için ona doğru yürüyen kadın gazeteciyi itmeye çalışırken görülüyor. Trump kampanyasını yürüten organizasyondan yapılan açıklamada ise “Bay Lewandowski kesinlikle masumdur. Temize çıkacağından emin” dedi. Kampanya yöneticisini Trump da Twitter hesabından paylaştığı mesajla savundu ve polisin paylaştığı görüntülerde “hiçbir şey olmadığını” söyledi.

  Trump’ın yardımcısı kadın gazeteciyi darp etti #4

  ADALETSİZ, İFTİRA

  Trump gazetecilere açıklamasında da “Lewandowski’nin iyi bir adam olduğunu” ifade etti ve “Görüntülere bakarsanız, çok ciddi anlamda iftiraya uğradığını görürsünüz, bunun çok adaletsiz olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. Trump ayrıca, “Öyle durup bir adamın hayatının yok edilmesini izleyemem” dedi ve gazetecilere “O morlukların daha önce olmadığını nereden biliyorsunuz” diye sordu.

  "HİÇ DOKUNMADIM" DEMİŞTİ

  Lewandowski de olay günü, gazeteci Fields’in “hayal dünyasında yaşadığını” söylemiş ve Fields’e hiç dokunmadığını belirtmişti. BBC’nin Washington muhabiri Anthony Zurcher’e göre bu suçlama, kadınlara yönelik tavrı nedeniyle kadın seçmenleriyle ilişkisi zayıf olan Trump’a yeni bir darbe vurabilir. Suçlamalar, Wisconsin eyaletindeki ön seçimlerden bir hafta öncesine denk geldi. Wisconsin Valisi Scott Walker’ın da Cumhuriyetçi aday adayı Senatör Ted Cruz’u desteklediğini açıklamasıyla, Cruz’la başa baş giden Trump’ın kampanyası için zorlu bir dönem olacak.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir