Petrol
99.92
2.59%
Euro
18.5243
0.59%
Dolar
17.9481
0.44%
Altın
1.032
0.23%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
435.381
1.64%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Trump'ın yarım kalan paylaşımına Twitter'da büyük ilgi

  ABD Başkanı Trump'ın geceyarısı attığı ve "covfefe" kelimesiyle yarım kalan bir Twitter paylaşımı, sosyal medyada gündem oldu.
  • AA
  • 31.05.2017 - 22:53
  Trump'ın yarım kalan paylaşımına Twitter'da büyük ilgi

  Trump ın yarım kalan paylaşımına Twitter da büyük ilgi #1

  Yoğun Twitter kullanımı sebebiyle zaman zaman eleştiri alan Trump'ın geceyarısı yaptığı bir paylaşım, Trump-Twitter ilişkisini bir kez daha ülke gündemine taşıdı.

  "Medyadaki sürekli olumsuz haberlere rağmen covfefe" şeklindeki paylaşımı kısa sürede 100 binden fazla etkileşim alan Trump, yazım hatası sonucunda ortaya çıkan "covfefe" kelimesiyle sosyal medyada epey ilgi çekti.

  Twitter'da ve diğer sosyal medya uygulamalarında binlerce kişi "covfefe" kelimesinin anlamına ilişkin tahminlerde bulunmaya ve Trump'ın yarım kalan paylaşımına ilişkin yorumlar yapmaya başlayınca konu sosyal medyada "trend topic" oldu.

  TRUMP'TAN YENİ PAYLAŞIM

  Sabah erken saatlerde söz konusu paylaşımını silen Trump, hemen ardından "Bakalım kim covfefe'nin gerçek anlamını çözebilecek? Tadını çıkarın." şeklinde yeni bir paylaşımda bulundu.

  Bu paylaşımı da kısa sürede 150 binden fazla etkileşim alan Trump'ın konuyla ilgili yeni bir paylaşımda bulunup bulunmayacağı tartışması başladı. Twitter'daki kullanıcılar bir yandan kelimenin anlamına ilişkin tahminlerine devam ederken, diğer yandan da Trump'tan 'covfefe'nin anlamına ilişkin bir açıklama beklediklerini dile getiriyor.

  Seçim kampanyası döneminden bu yana ana akım Amerikan medyası ile arasında sorunlar olan Trump, "Amerikan halkına doğrudan ulaşabilmek için sosyal medyayı kullandığını" birçok kez dile getirmişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir