Euro
10.1644
0.47%
Dolar
8.6602
0.38%
Altın
493.83
0.32%
Borsa
1.389
0.22%
Bitcoin
366.123
-2.37%
21ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 21 C

  Trump'ın yeni Savunma Bakanı Mattis yemin etti

  Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni Savunma Bakanı James Mattis, yeni görevine yemin ederek başladı.
  • AA
  • 28.01.2017 - 15:10
  Trump'ın yeni Savunma Bakanı Mattis yemin etti

  Trump, ABD’nin yeni Savunma Bakanı James Mattis’in Pentagon’da gerçekleştirilen yemin törenine katıldı. Trump, törenden önce "tank" adı verilen özel odada kuvvet komutanlarıyla bir araya geldi.

  Trump ın yeni Savunma Bakanı Mattis yemin etti #1

  Yaklaşık bir saat süren toplantının ardından Mattis’in yemin törenine katılan Trump, yeni savunma bakanı için “tam bir aksiyon adamı” ifadesini kullandı.

  "SEN DOĞRU ZAMANIN DOĞRU ADAMISIN"

  Trump, Mattis'i, “Sen doğru zamanın doğru adamısın.” sözleriyle överek bakanlık görevini kabul ettiği için emekli generale teşekkür etti.

  Trump ın yeni Savunma Bakanı Mattis yemin etti #2

  ABD ORDUSUNUN BÜYÜTÜLMESİ İLE İLGİLİ KARARNAME İMZALANDI

  Trump, tören sonrasında aralarında ABD ordusunun büyütülmesi ile ilgili kararnamenin de bulunduğu iki başkanlık kararnamesini imzaladı.

  Kararnamenin içeriği resmi olarak açıklanmadı; ancak Amerikan basınında yer alan bilgilere göre söz konusu kararnamenin, ABD ordusunun büyütülmesi, Amerikan Özel Kuvvetler personelinin sayısının artırılması ve nükleer silahların modernize edilmesini öngördüğü bildirildi. Aynı kararnamenin, önceki Başkan Barack Obama döneminde başlatılan ve “yüksek öncelikli operasyonlar” listesinde yer alan projelerin de durdurulmasını öngördüğü ifade edildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir