Petrol
112.18
0.49%
Euro
17.4891
0.06%
Dolar
16.7655
0.07%
Altın
976.49
0.04%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
323.421
0.01%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Trump'ın zafer konuşması

  Trump'ın zafer konuşması

  Zafer konuşması yapan Donald Trump, sonuçlar sonrası Clinton'ın kendisini arayarak tebrik ettiğini söyledi.
  • 09.11.2016 - 09:52

  ABD'nin yeni başkanı Donald Trump, zaferini halka seslenerek kutladı:

  CLINTON BENİ ARAYARAK TEBRİK ETTİ

  "Çok teşekkürler herkese. Sizleri beklettik kusura bakmayın karışık işler bu işler. Çok teşekkürler. Clinton'dan telefon geldi az önce. Bizleri tebrik etti kendisi. Ben de onu tebrik ettim, kendisini ve ailesini bu zorlu kampanyadaki çabalarından dolayı tebrik ettim. Hillary uzun yıllar zorlu bir süreçte çalıştı ve kendisine şükran borcumuz var yaptığı hizmetlerden dolayı.

  TÜM AMERİKA'NIN BAŞKANI OLACAĞIM

  Şimdi zaman artık ABD'nin bu bölünmenin yaralarını sarma vakti. Cumhuriyetçilerin, Demokratların bir araya gelme, bir olma birleşik olma zamanı. Ben kendi adıma şöyle bir taahhütte bulunuyorum: Beni desteklememeyi seçenler için şöyle söyleyeyim, ben elimi sizlere uzatıyorum, sizlerin yardımına ihtiyacımız var o yardımla beraber ilerleyeceğiz. Tüm Amerika'nın başkanı olacağım, sadece beni destekleyenlerin değil.

  En baştan beri söyledim, bizimki kampanyadan ibaret değildi. Çok çalışkan kadın ve erkeğin olduğu, ülkesi için parlak bir gelecek kurmak insanların hareketiydi bu. Pek çok farklı ırktan dinden gelen insanların oluşturduğu ve insanlara hizmet etmek isteyen bir hareketti ve insanlara hizmet edeceğiz. Birlikte çalışarak ulusumuzu tekrar inşa etmeyi bir an evvel başlatacağız.

  Donald Trump: Tüm Amerikalıların başkanı olacağım VİDEO

  BÜYÜMEYİ İKİYE KATLAYACAĞIZ

  İnanılmaz bir potansiyel var. Ben ülkeyi çok iyi tanıma fırsatı buldum. Her Amerikalı kendi potansiyelinin farkına varma şansına sahip olacak. Ülkemizin tüm kadınları ve tüm erkekleri, unutulan herkes artık unutulmayacak, hatırlanacak. Şehirlerimizdeki sorunları çözeceğiz, okullar, hastaneler, tüneller her şeyi inşa edeceğiz. Böylelikle her şeyin birincisi olma fırsatını tekrar yakalayacağız ve aynı zamanda nihayet savaş gazilerimizin de elinden tutacağız. Onların pek çoğuyla tanışma imkanım oldu. Onlarla geçirdiğim vakit benim için müthiş bir gurur kaynağı. Yenilenme projesi başlatacağız. İnanılmaz bir beceri kabiliyeti var ülkede. İnanılmaz bir ekonomik planımız var, büyümeyi ikiye katlayacağız. Tüm diğer uluslarla da iyi ilişkiler kuracağız.Trump ın zafer konuşması #1

  ABD'Yİ YENİDEN MUHTEŞEM VE BÜYÜK YAPACAĞIZ

  Hiçbir şey bizim ulaşamayacağımız kadar ulaşılmaz değil. ABD'yi tekrar muhteşem ve büyük yapacağız. En iyi yapacağız. Kaderimize tekrar sahip çıkmalıyız, tekrar meydan okuyabilen bir ülke olmalıyız. Başarılı şeylerin hayalini kurmalıyız. Ben her zaman Amerika'nın faydasını birinci tutacağım ve tüm ülkeler, tüm uluslar için de hiçbir şekilde düşmanlık beslemeyeceğiz. İş birliği içinde, anlaşma yoluyla ortak paydada buluşacağız. Bu gece çok tarihi bir zaferi yaşıyoruz.

  ADİL DAVRANACAĞIZ

  Biz düşmanlık aramayacağız, biz adil davranacağız. Her insana ve her devlete karşı. Birlikte çalışarak ülkemizi tekrar inşa edeceğiz.

  HARİKA BİR AİLEM OLDUĞU İÇİN ÇOK ŞANLIYIM

  Kardeşim Robert, kardeşim ve en iyi arkadaşım Robert. Onların da aslında bu sahnede olması gerekli ama neyse. Harika bir ailem olduğu için çok şanslıyım. Ve Melania, İvanka, Eric, Tiffany, sizi seviyorum sizlere teşekkür ediyorum ve özellikle bunca saat buna dayandınız, hiç kolay değildi. Bu siyasi şeyler gerçekten çok zorlu olabiliyor. Aileme çok teşekkür ediyorum baş ettiğiniz için. İnanılmaz bir iş çıkardınız. Ne kadar şahane bir grup.

  KÜÇÜK DEDİLER AMA BAKIN NE KADAR BÜYÜK BİR GRUBUZ

  Küçük bir grup dediler bizim için ama bakın ne kadar büyük bir grubuz. İnanılmaz kabiliyetli insanlar hepsi. "


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir