Euro
10.1562
0.46%
Dolar
8.3295
0.21%
Altın
500.6
0.33%
Borsa
1.462
0.51%
Bitcoin
375.460
-0.14%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C
  Trump'tan Meksika lideri Nieto'ya sınır duvarı uyarısı

  Trump'tan Meksika lideri Nieto'ya sınır duvarı uyarısı

  ABD Başkanı Trump'ın, Nieto'dan sınıra inşa edilmesi planlanan duvarın masraflarını ödemeyeceğini açıklamamasını istediği ortaya çıktı.
  • AA
  • 03.08.2017 - 22:19

  Donald Trump ile Meksika Cumhurbaşkanı Enrique Pena Nieto arasında 27 Ocak'ta yapılan telefon görüşmesinin yayımlanan zabıtlarında Trump'ın "Bunu basına söyleyemezsin" dediği görülüyor.

  Trump tan Meksika lideri Nieto ya sınır duvarı uyarısı #1

  "EN KÖTÜ DİYALOG"

  Trump'ın Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull'la yaptığı ilk telefon görüşmesinin de zabıtları yayımlandı.

  Öfkeli geçen telefon görüşmesinde Trump Turnbull'a o günkü "en kötü" diyaloğu yaşadığını ve Rusya lideri Vladimir Putin ile görüşmesinin daha iyi geçtiğini söylüyor.

  Trump tan Meksika lideri Nieto ya sınır duvarı uyarısı #2(Trump Oval Ofis'te Başbakan Trunbull'la görüşürken, eski danışmanları Michael Flynn ve Steve Bannon-sağda)

  MEKSİKA İLE YAŞANAN "DUVAR" KRİZİ

  Trump, seçim kampanyasında Meksika sınırına bir duvar inşa edeceğini ve inşaat masrafını Meksika'ya ödeteceğini vaat etmişti.

  Ancak konuşma zabıtlarına göre ABD Başkanı duvarın masrafının başka kaynaklardan geleceğini kabul ediyor ve para konusunun "bir şekilde hallolacağını" ifade ediyor.

  Trump ayrıca "Meksika'nın duvarın parasını ödemeyeceğini söyleyecekseniz, sizlerle bir daha görüşmek istemiyorum çünkü ben buna katlanamam." diyor.

  Temsilciler Meclisi geçen hafta duvar için 1,6 milyar dolarlık bütçeyi onayladı ve federal hükümet de çeşitli şirketlerin verdiği projeleri değerlendiriyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir