Petrol
95.78
-0.84%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
386.990
-7.96%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Türk öğrenci Diren'in katili tuzak kurmuş

  ABD'de evine girdiği için Diren Dede'yi tüfeğiyle vuran Marcus Kaarma'nın garajının kapısını bilinçli olarak açık bıraktığı ortaya çıktı.
  • 30.04.2014 - 08:14
  Türk öğrenci Diren'in katili tuzak kurmuş

  Türk öğrenci Diren in katili tuzak kurmuş #1

  ABD'nin Montana eyaletinde uluslararası değişim öğrencisi olarak öğrenim gören Türk genci Diren Dede'yi (17) garajına girdiği gerekçesiyle öldüren Marcus Kaarma'nın (29) garajın kapısını "Birisi girsin de vurayım" diye özellikle açık bıraktığı öğrenildi.

  "GARAJIMA GİRENİ VURMAK İÇİN SABIRSIZIM"

  ABD'li savcı, Dede'yi vuran Marcus Hendrik Kaarma için hazırladığı iddianamede, daha önce 2-3 defa garajı soyulan Kaarma'nın bu işi planlayarak yaptığını, garajının kapısını bir hırsız girsin diye kasten açık bıraktığını, eşi ile birlikte gece oturup garaja yerleştirdiği bebek monitöründen birisin girmesini beklediğini kaydetti. Kaarma'nın komşularının ifadelerini de iddianameye yazan savcı, "Garajıma girecek aptal bir çocuğu vurmak için her gece bekliyorum" sözlerine yer verdi.

  Türk genci Diren Dede'nin yanında kaldığı Amerikalı aile Kaarma'nın garajına hırsızlık yapmak için girmiş olamayacağını, çok uyumlu ve maddi sorunu olmayan bir genç olduğunu, tek tutkusunun futbol oynamak ve futbol maçı izlemek olduğunu belirttiler. Cinayet suçlaması ile hakim karşısına çıkarılan Kaarma için en az 10 en fazla 100 yıl hapis cezası istenmesi bekleniyor.

  "ELİNDE SİLAH VARDIR DİYE VURDUM"

  İddianamede Kaarma'nın polise verdiği şu ifade de aldı:

  "Garajım son 2 haftada 2 defa soyulmuştu: Bu yüzden bebek monitörü ile garajı eşimle birlikte izliyorduk. Birisinin girdiğini görünce silahımı alıp garaja koştum. Çok karanlıktı. Beni farkedince "Hey" ya da "Bekle" gibi seslendiğini duydum. Belki elinde silah vardır diye kendimi korumak için hiç görmeden silahımı ateşledim. Polis hırsızları yakalamakta beceriksiz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir