Euro
10.9068
0.52%
Dolar
9.3627
0.34%
Altın
533.69
0.73%
Borsa
1.418
0%
Bitcoin
577.135
0.52%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Türk Yıldızları Polonya'da gösteri yaptı

  Türk Yıldızları Polonya'da düzenlenen Poznan Havacılık Festivali kapsamında gösteri uçuşu yaptı.
  • AA
  • 15.06.2015 - 01:30
  Türk Yıldızları Polonya'da gösteri yaptı

  Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızları Polonya'nın Poznan kentinde ilk kez düzenlenen havacılık festivali kapsamında  bir  gösteri uçuşu yaptı.

  35 DAKİKALIK GÖSTERİ

  Poznan'daki askeri havalimanından hareket eden uçakların Poznan semalarındaki yaklaşık 35 dakikalık gösterisi büyük ilgiyle izlendi.

  Türk Yıldızları Polonya da gösteri yaptı #1

  Türk Yıldızları Filo Komutanı Yarbay Zeki Koltukoğlu Polonya'da ilk kez gösteri uçusu düzenlediklerini ve gördükleri ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

  Koltukoğlu, dün iki sortilik bir uçuş gerçekleştirdiklerini ifade ederek bugün son günde bir sorti uçuş yaptıklarını anlattı.

  Türk Yıldızları Polonya'da gösteri yaptı GALERİ

  Türk Yıldızları Polonya da gösteri yaptı #2

  "TÜRK BAYRAĞINI DALGALANDIRMAK GURUR VERİCİ"

  Hem Polonyalılar'ın hem de çevrede yaşayan Türklerin yoğun ilgisine işaret eden Koltukoğlu, ''Burada Türk bayrağını dalgalandırmak gurur verici. İlk defa Polonya'ya geliyoruz. Bundan sonra da Polonya'da değişik organizasyonlara sanırım katılımımız olacaktır'' dedi.

  Türk Yıldızları Polonya da gösteri yaptı #3

  Türkiye'nin Polonya Büyükelçisi Yusuf Ziya Özcan da gösteriden sonra AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok duygulandığını söyledi.

  Özcan, Türk Yıldızları'nın gösteri uçuşuyla Polonyalılar'a unutulmaz bir gösteri sunduklarını ve Türkiye'nin tanıtımına müthiş bir katkı sağladıklarını vurgulayarak, ''Gösteriyi izlerken adete tüylerim diken diken oldu. Buradan Budapeşte'ye gidecek Türk Yıldızları orada da inşaallah başarı sağlarlar. İsterim ki Türk Yıldızları, Türkiye'de yaptıkları gösterilere ilaveten 3 ya da 6 ayda bir yurtdışında yaparlarsa Türkiye'nin tanıtımına çok faydalı olur'' diye konuştu.

  Türk Yıldızları Polonya da gösteri yaptı #4

  Türk Yıldızları 20 ve 21 Haziran'da Romanya Uluslararası Hava Gösterileri kapsamında uçuş gerçekleştirecek. Poznan'da düzenlenen Havacılık Festivali'ne yaklaşık 12 ülkeden 20 gösteri ekibi katıldı.

  Türk Yıldızları Polonya da gösteri yaptı #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir