Euro
9.931
0.08%
Dolar
8.3566
0.1%
Altın
486.19
-0.11%
Borsa
1.4
0%
Bitcoin
322.480
-3.83%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C
  Türkiye- ABD ilişkileri yeniden canlanacak

  Türkiye- ABD ilişkileri yeniden canlanacak

  Barack Obama döneminde gerilen Türkiye- ABD ilişkileri, yeni bir döneme girebilir.
  • 14.01.2017 - 14:29

  Barack Obama döneminde gerilen Türkiye- ABD ilişkileri Donald Trump'ın göreve gelmesiyle yeni bir döneme girebileceği ifade ediliyor.

  ABD'li Cumhuriyetçi politikacı ve eski Montana Eyaleti Valisi Denny Rehberg, The Hill gazetesi için kaleme aldığı makalede, Gülen'in sınır dışı edilmediği sürece FETÖ'nün ABD'nin de içinde bulunduğu Türkiye ve müttefikleri için tehdit oluşturmaya devam edeceğini belirtti.

  Türkiye- ABD ilişkileri yeniden canlanacak #1

  OBAMA'DAN TRUMP'A KÖTÜ BİR MİRAS KALDI

  The Hill'de Denny Rehberg imzalı analiz haberde, Obama ve onun yönetiminin Türkiye ile ilişkilerde Trump'a kötü bir miras bıraktığı, Trump tarafından bu kötü mirasın düzeltilmesi gerektiği belirtilirken Amerika'nın Türkiye'ye hiç olmadığı kadar da ihtiyacı olduğu vurgulandı. Aynı yazıda, teröre karşı ortak mücadele vurgusu da dikkat çekti.

  Haberde ayrıca ABD'nin 45'inci başkanı seçilen Donald Trump'ın göreve gelmesiyle ilişkilerin düzelmesi için bir şans doğacağı belirtildi.

  15 TEMMUZ'DAN SONRA İLİŞKİLER GERİLMİŞTİ

  FETÖ'nun 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fettullah Gülen'in iade edilmemesi ve ABD Hükümeti'nin bu konuda hiçbirşey yapmaması Türkiye tarafından tepkiyle karşılanmış ve ilişkiler bozulmuştu.

  Türkiye- ABD ilişkileri yeniden canlanacak #2

  HEM AMERİKA HEM DE TÜRKİYE İÇİN TEHDİT OLUŞTURUYOR

  Haberde ayrıca Fettullah Gülen'in Amerika'da bulunmasının hem Türkiye, hem de Amerika için tehdit oluşturacağı belirtildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir