Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
460.196
-6.57%
14ºC
İstanbul
Bulutlu 14 C

  Ukrayna Başbakanı'nı kucaklayıp kürsüden indirdiler

  Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk, ülkenin meclisinde yaptığı konuşma sırasında eline gül buketi tutuşturulup kürsüden indirildi.
  • Ajanslar
  • 11.12.2015 - 13:18
  Ukrayna Başbakanı'nı kucaklayıp kürsüden indirdiler

  Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk, ülkenin parlamentosu Verhovna Rada'da yaptığı konuşma sırasında beklemediği bir protesto ile karşılaştı. Pyotr Poroşenko Bloğu partisinden milletvekili Barna, Yatsenyuk'un eline bir demet gül tutuşturup kürsüden indirdi.

  Ukrayna Başbakanı nı kucaklayıp kürsüden indirdiler #1

  YATSENUK'U KUCAKLADI

  Hükümet için bir süredir güvensizlik oyu toplayan Pyotr Poroşenko Bloğu'ndan (PPB) milletvekili Oleh Barna, koalisyon ortağı Halk Cephesi'nin lideri olan Yatsenyuk'un konuşma yaptığı sırada kürsüye geldi. Barna, eline bir gül buketi tutuşturduğu Yatsenyuk'u 'kucaklayıp' kürsüden indirdi.

  Ukrayna Başbakanı nı kucaklayıp kürsüden indirdiler #2

  ​RADA'DA YUMRUKLAR KONUŞTU

  Bunun ardından Rada'daki diğer PPB ve Halk Cephesi üyeleri arasında da kavga çıktı. BBP parlamento grup lideri Yuriy Lutsenko'nun Barna'nın 'saygısız davranışı' nedeniyle özür dilemesinin ardından parlamentodaki oturuma devam edildi.

  Ukrayna Başbakanı'nı kucaklayıp kürsüden indirdiler VİDEO

  Ukrayna Başbakanı nı kucaklayıp kürsüden indirdiler #3

  "BU KOLTUĞA TUTUNMUYORUM"

  Kürsüye geri dönen Yatsenyuk ise, Rada'nın bu yönde karar alması durumunda istifa etmeye hazır olduğunu söyledi: ''Parlamentodaki herkes, hükümet üyelerinin istifasını isteme hakkında sahip. Bu konuyu gündeme getirin ve oylayın. Ukrayna parlamentosunun kararını kabul edeceğim. Ben bu koltuğa tutunmuyorum.''

  Ukrayna Başbakanı nı kucaklayıp kürsüden indirdiler #4

  RADA ÖNÜNDE PROTESTOLAR

  Bu arada Rada'nın içinde olduğu gibi dışında da protestolar vardı. Parlamento binası önünde toplanan yüzlerce protestocu, hükümetin ve Yatsenyuk'un istifa etmesini istedi.

  Ukrayna Başbakanı nı kucaklayıp kürsüden indirdiler #5

  Hükümeti yolsuzlukla suçlayan protestocular, üzerlerinde 'Biden, Yatsenyuk'u alıp yanında götür', 'Yatsenyuk defol', 'Koş tavşan koş' ve 'Hükümetin istifasını istiyoruz' yazılı pankartlar taşıdı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir