Euro
10.1561
0.19%
Dolar
8.5555
0.09%
Altın
499.37
0.53%
Borsa
1.361
0%
Bitcoin
339.521
0.32%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Ukrayna Devlet Başkanı: Savaşa çok yakınız

  Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, geri dönüşü olmayan noktaya çok yakın olunduğunu, bunun da "Tam ölçekli savaş" olduğunu belirtti.
  • 31.08.2014 - 12:52
  Ukrayna Devlet Başkanı: Savaşa çok yakınız

  Ukrayna Devlet Başkanı: Savaşa çok yakınız #1

  AB üyesi 28 ülkenin devlet ve hükümet başkanlarını bir araya getiren zirvenin Ukrayna ile ilgili oturumuna katılan Poroşenko, toplantı sonrasında düzenlenen basın toplantısında, her türlü saldırgan eylemin geri dönüşü olmayan nokta olacağını ifade etti.

  "TAM ÖLÇEKLİ SAVAŞ"

  Savaşı engellemek için devasa çaba gerektiğini ve Doğu Ukrayna'da savaş hali yaşandığını kaydeden Poroşenko, "Geri dönüşü olmayan noktaya çok yakınız. O nokta da tam ölçekli savaş" dedi. AB ülkeleriyle askeri destek konusunda ikili temaslarda bulunacağını ifade eden Poroşenko, güvenlik ile ilgili ana konuların ise 4-5 Eylül'de Galler'de düzenlenecek olan NATO Zirvesi'nde ele alınacağının altını çizdi. Poroşenko, önümüzdeki aylarda Ukrayna'nın AB'nin gündeminin önemli bir maddesi olmayı sürdüreceğini belirtti. AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso da AB Zirvesi öncesinde Poroşenko ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, Ukrayna'daki durumun çok ciddi ve dramatik olduğunu ifade ederek, krizin sürmesi halinde dönüşü olmayan bir noktaya gelinebileceği uyarısında bulunmuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir