Euro
15.6272
0.5%
Dolar
13.8013
0.83%
Altın
787.66
0.36%
Borsa
2.053
2.4%
Bitcoin
688.692
-2.42%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  Ukrayna'da çatışmalar devam ediyor: 50 ölü

  Ukrayna'nın doğusunda son 24 saatte çıkan çatışmalarda yaklaşık 50 ayrılıkçının öldüğü bildirildi.
  • 29.09.2014 - 15:52
  Ukrayna'da çatışmalar devam ediyor: 50 ölü

  ukrayn

  Ukrayna Milli Güvenlik ve Savunma Kurulu Enformasyon Analiz Merkezi Sözcüsü Andrey Lisenko, yaptığı açıklamada, taraflar arasında ilan edilen ateşkese rağmen Rusya yanlısı ayrılıkçıların, Ukrayna askerlerinin bulunduğu noktalara ve yerleşim birimlerine silahlı saldırı düzenlemeye devam ettiğini söyledi.

  50 AYRILIKÇI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

  Son 24 saat içerisinde ayrılıkçıların Donetsk Havalimanına iki kez saldırı düzenlediğini ve bu saldırılarda tankların da kullanıldığını ifade eden Lisenko, Ukrayna ordusunun da ayrılıkçıların bu saldırılarına karşılık verdiğini ve bu çatışmalarda 50 civarında ayrılıkçının etkisiz hale getirildiğini belirtti.

  ÜÇ TANK İMHA EDİLDİ

  Lisenko, Donetsk Havaalanı yakınlarında yaşanan çatışmalarda ayrılıkçılara ait üç tank ve iki askeri aracın imha edildiğini söyledi. Ukrayna Devlet Başkanı danışmanı ve "Feniks'in Kanatları" Gönüller Grubu koordinatörü Yuriy Bryukov, sabah yaptığı açıklamada, ayrılıkçıların Donetsk Havaalanına yaptığı saldırı sırasında 7 askerin hayatını kaybettiğini, 9 askerin yaralandığını belirtmişti.

  AYRILIKÇILAR KONTROLÜ SAĞLAMAK İÇİN SALDIRI DÜZENLİYOR

  Taraflar arasında daha önce ateşkes ilan edilmesine rağmen ayrılıkçılar, hükümet güçlerinin kontrolünde bulunan Donetsk Havaalanı, Luhansk ile Donetsk arasındaki önemli bağlantı noktası olan Debaltsevo kasabası ve diğer stratejik önem taşıyan noktalarda kontrolü sağlamak için sık sık saldırı düzenliyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir