Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4138
0.07%
Dolar
17.9414
0.05%
Altın
1.04
0.07%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
439.999
-0.32%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Ukrayna'da özel birlikler Slavyansk'a girdi: 5 ölü

  Ukrayna'da şiddetin sona erdirilmesi kararı alınmasına rağmen ülkenin doğusu ve güneydoğusunda kan akmaya devam ediyor.
  • 24.04.2014 - 15:41
  Ukrayna'da özel birlikler Slavyansk'a girdi: 5 ölü

  Ukrayna da özel birlikler Slavyansk a girdi: 5 ölü #1

  Geçtiğimiz hafta Cenevre’de gerçekleşen görüşmede, Ukrayna’da şiddetin sona erdirilmesi kararı alınmasına rağmen ülkenin doğusu ve güneydoğusunda kan akmaya devam ediyor. Slavyansk şehrinde kontrolün tamamen ayrılıkçıların eline geçmesi üzerine, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri harekete geçti.

  Ukrayna'da özel birlikler Slavyansk'a girdi

  ÖZEL BİRLİKLER OPERASYON YAPTI: 5 ÖLÜ

  Ukrayna İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bugün Donetsk Bölgesi’nin Slavyansk şehrine giren özel birlikler yaptıkları operasyonda direnişçilerin elebaşı dahil 5 kişi öldürüldü. Yerel kaynaklar, orduya ait tankların şehre doğru hareket ettiği ifade etti. Silahlı milislerin kontrolündeki şehir üzerinden helikopterlerin alçak uçuş yaptığı bildiriliyor.

  Ukrayna da özel birlikler Slavyansk a girdi: 5 ölü #2

  PUTİN'DEN TEHDİT

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kiev yönetiminin halkına karşı silah kullanmasının ciddi bir suç olduğu ve bunun sonuçları olacağı tehdidinde bulundu. Kiev’in radikal grupları silahsızlandırmak yerine onları meşru hale getirdiğini savunan Putin, “Biz Cenevre görüşmelerinde yer aldık ve belirli anlaşmaları imzaladık. İdari binalar boşaltılacak ve tüm taraflar silahsızlandırılacak. Ancak neler oluyor? Ne sağ sektör ne de diğer radikal gruplar silahsızlandırılmıyor… Buna karşın, onlar bu grupları meşru hale getirmeye başladı.” eleştirisi getirdi. Rusya başkanı bu yolu takip etmek yerine ülkede her nerede yaşıyorsa yaşasın tüm halkla diyalog yolunun başlatılmaya ihtiyacı olduğunu söyledi. Ülkede ifade ettikleri gibi sıcak bir aşamaya geçeceklerse, bunun sıcak aşama değil, basitçe cezalandırıcı bir operasyon olacağını kaydeden Putin, “Bu yönde karar alan insanları etkileyecek kesin sonuçları olacak. Bu hükümetler arası ilişkilerimizi de etkileyecek. Burada sadece Ukrayna parlamentosunun meşruiyeti var. Diğer organlar gerçekte bu ya da diğer gerekçe ile meşru değil. Eğer Kiev yönetimi sivillere karşı bunu yaparsa, onlar cunta ya da bir klik.” dedi. Rusya Devlet Başkanı doğu ve güney Ukrayna’da yaşanan gelişmelerin Rusya yönetiminin Kırım halkına destek kararının doğru olduğunu bir kez daha gösterdiğini savundu.

  Ukrayna da özel birlikler Slavyansk a girdi: 5 ölü #3

  "AKSİ DURUMDA..."

  Rus lider, “Aksi durumda onlarda güney ve doğu Ukrayna’da yaşananlarla hatta daha kötüsü ile karşılaşacaklardı. Bu bizim zamanında ve doğru bir adım attığımızın göstergesi.” ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir