Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.248
1.37%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Ukrayna’da terör karşıtı operasyon: 1 ölü 5 yaralı

  Ukrayna yönetiminin ülkenin doğusundaki Donetsk kentine bağlı Slavyansk kasabasında başlattığı "terörle mücadele operasyonu" sırasında ilk can kaybı açıklaması yapıldı.
  • 13.04.2014 - 14:28
  Ukrayna’da terör karşıtı operasyon: 1 ölü 5 yaralı

  Ukrayna’da terör karşıtı operasyon: 1 ölü 5 yaralı #1

  Operasyon sırasında kasaba girişindeki iki kontrol noktasının Rusya yanlısı silahlı çetelerden temizlendiğini açıklayan Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov, “İki taraftan da can kaybı var. Bizden 5 güvenlik görevlisi yaralanırken bir arkadaşımız da hayatını kaybetti. Karşı taraftan imha ettiğimiz terörist sayısının çok daha fazla olduğunu düşünüyoruz. Ancak geri çekilen teröristler ölenleri de beraberinde götürdükleri için tam sayı veremiyorum” şeklinde konuştu. Ukrayna yönetiminin ülkenin doğusunda sabah başlattığı kapsamlı terörle mücadele operasyonunun Slavyansk kasabası merkezinde sürdürüldüğünü de sözlerine ekleyen Avakov, “Operasyona tüm güvenlik birimleri katılıyor. Ayrıca operasyona havadan helikopterlerle destek veriliyor. Slavyansk ile Kramatorsk kasabalarında Rusya yanlısı silahlı kişilerin sivil halkı siper olarak kullanmaya başladığı için operasyona şu anda ara verdik. Siviller arasında can kaybı olmaması için yeni taktik belirliyoruz” dedi.

  UKRAYNA KARIŞTI

  "CAMLARDAN UZAK DURUN" UYARISI

  Ukrayna’nın doğusundaki Slavyansk kasabasında, Rusya yanlısı protestocuların denetimi ele geçirmesinin ardından bugün sabah saatlerinde, Kiev yönetimi tarafından “terörle mücadele operasyonu” başlatıldığı açıklanmıştı. İçişleri Bakanı Arsev Avakov’un Facebook sayfasından paylaştığı mesajda Rusya yanlısı göstericilerin polis merkezini ele geçirdiği kentte başlatılan operasyonla ilgili olarak, “Ülkedeki tüm güvenlik birimleri operasyona katılıyor. Tanrı bizimle olsun” demişti. Avakov, sivil halktan kasabanın meydanından uzaklaşmalarını, mümkün olduğunca evlerinden çıkmayıp, camlardan uzak durmalarını istedi.

  Ukrayna’da terör karşıtı operasyon: 1 ölü 5 yaralı #2

  BELEDİYE BAŞKANI KAÇTI

  Dün Slavyansk’ta yaşanan olaylarda, kamu binaları işgal edilen Donetsk’in 90 kilometre kuzeyindeki Slavyansk kasabasında görülen “bayraksız üniformalı ve maskeli askerler” polis merkezini basarak ve kasabanın denetimini gele geçirmişti. Bu arada dün Rusya yanlısı silahlı gurupları desteklediğini açıklayan ve Slavyansk kasabasında Rusya’ya bağlanma referandumu yapmaya kararlı olduklarını duyuran kadın Belediye Başkanı Nelya Ştepa’nın kasabadan kaçtığı bildirildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir