Petrol
85.9
0.39%
Euro
19.6896
0.31%
Dolar
18.6365
0.01%
Altın
1.078
0.14%
Borsa
4975
0.00%
Bitcoin
327.004
1.43%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Ukrayna'nın yeni bakan yardımcısı

  Ukrayna’da, İçişleri Bakan Yardımcılığına henüz 24 yaşında olan Anastasiya Deyeva’nın atanması tartışmalara yol açtı.
  • DHA
  • 13.11.2016 - 22:50
  Ukrayna'nın yeni bakan yardımcısı

  Ukrayna nın yeni bakan yardımcısı #1

  Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov’un Avrupa’ya Entegrasyondan Sorumlu Yardımcılığına getirilen Anastasiya Deyeva’nın fotoğrafları Ukrayna sosyal medyasında ilgi odağı oldu.

  Deyeva’ya ait olduğu iddia edilen bazı fotoğraflar tartışma yaratırken, yeni bakan yardımcısının atanmasında usulsüzlük yapıldığı savunuldu.

  Ukrayna nın yeni bakan yardımcısı #2

  ASIL MESELE FOTOĞRAFLAR DEĞİL PROSEDÜR

  Konuyla ilgili açıklama yapan Ukrayna Parlamento Başkan Yardımcısı İrina Gereşenko, “Asıl mesele fotoğraflar değil. İsteyen istediği gibi fotoğraf çekilir. Sorun, prosedürün ihlal edilmesi. Avrupa’ya Entegrasyondan Sorumlu Başbakan Yardımcılarının, prosedür gereği İçişleri Bakan Yardımcısı’nın atamasını onaylamaları gerekiyordu. Ancak atama prosedürü buna uygun yapılmadı” dedi.

  Ukrayna nın yeni bakan yardımcısı #3

  MİLLETVEKİLİNİN DANIŞMANLIĞINI DA YAPMIŞTI

  Kendi sosyal paylaşım sitesinde yer alan bilgilere göre, çocukluğu İngiltere’de geçen Deyeva, henüz 18 yaşındayken Ukrayna’da bir milletvekilinin danışmanlığını yaptı. Kiev Taras Şevçenko Üniversitesi’nin Siyaset Bilimi bölümünü bitiren Deyeva, Ukrayna’da Rusya yanlısı Nikolay Azarov hükümetinde de görevde bulundu.

  "İSVEÇ VE DANİMARKA BENİM İÇİN ALIŞVERİŞİN MEKKE'Sİ"

  Ukrayna basını, yeni bakan yardımcısının geçmişte Style Insider adlı dergiyle yaptığı söyleşiye de yer verdi. Özel yaşamı ile ilgili sorulara cevap veren Deyeva’nın, “Kıyafetlerimi genelde yurt dışı seyahatlerimde ve tatillerimde satın alıyorum. İsveç ve Danimarka benim için alışverişin Mekke'si" demesi ve pahalı markaları sevdiğini açıklaması dikkat çekti.

  Ukrayna nın yeni bakan yardımcısı #4


  Görüş Bildir