Euro
15.3413
0.05%
Dolar
13.4464
0.07%
Altın
786.3950
0.04%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
574.063
-1.90%
7ºC
İstanbul
Hafif yağmur 7 C

  Washington hayalet şehre döndü

  Washington, ülkenin doğu yakasını etkisi altına alan Sandy kasırgası nedeniyle adeta ''hayalet kente'' döndü.
  • 30.10.2012 - 01:50
  Washington hayalet şehre döndü

  Washington hayalet şehre döndü #1

  Sandy kasırgası, başkent Washington'ın boşalmasına neden oldu. Yetkililerin uyarılarını dinleyen başkentliler, mümkün olduğunca evlerinden ayrılmamaya çalıştı.

  SOKAKLAR BOŞALDI

  Kasırganın etkilerinin giderek daha fazla hissedildiği kentte, yağışlar ve rüzgarın şiddetini artırmasıyla korku filmlerini aratmayacak manzaralar görmek mümkün. Başkentin normal koşullarda son derece işlek olan ana caddelerinde kimseler bulunmuyor.

  Kentin en turistik mekanı Georgetown bile adeta terk edilmiş durumda. Normalde müşterilerle tıka basa dolu olan mağazaların hemen hepsinin kasırga yüzünden kepenklerini indirdiği görülüyor. Trafik çilesinin bitmediği ana yollar ise neredeyse bomboş.

  EVSİZLERİN HALİ

  Kent merkezindeki, normalde günlük hayatın koşturmacasına sahne olan sokaklarda tek göze çarpan ise evsizler oldu.

  Evsizler, otobüs duraklarına sığınarak, restoranların girişine şemsiyeyle oturarak veya parkta üzerine poşet geçirip, yatarak kasırgadan korunmaya çalışıyor.

  Bazıları ise başkentin çeşitli noktalarında oluşturulan sığınma merkezlerine gidiyor. Evsizler, yolda kalanlar, elektrikleri kesilip zor duruma düşenler için oluşturulan sığınma merkezlerinde, Kızıl Haç'ın ekipleri de hazır bekliyor.


  Görüş Bildir